Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Seriál Ulice obchází smrt! Krátce za sebou zemřely tři její hvězdy, diváci smutní

Vladimír Šafránek, Julius Neumann a Milan Šimáček
+ Další fotografie
Hned tři úmrtí v českém showbyznysu z nedávné doby spojuje stejná práce zesnulých: Všichni tři pánové, kteří v posledních dnech odešli na věčnost, účinkovali v nekonečném seriálu Ulice. Není divu, že věrní diváci, kteří si je v jejich rolích oblíbili, jsou v šoku.

Ulice je obrovský kolos, za dobu vysílání „spotřeboval“ už obrovské množství herců, ale dva ze tří, o kterých bude nyní řeč, byli hodně výrazní. Proto budou chybět nejen těm, kteří osudy aktérů žijí před obrazovkami, tak natáčecímu štábu.

Milan Šimáček (†56)

Představitel vojína a kulaka Vaty z Černých baronů a rotného Josefa Soudka z Tankového praporu zemřel před několika dny. Podle některých zdrojů ho zabila rakovina jater, kvůli níž během pár měsíců zhubl 25 kilogramů.

V Ulici vystupoval vlastně až do svého konce. A i když mu hodně dobře šly role sympaťáků, v nekonečném seriálu dostal svůj úplný protiklad. Hrál padoucha Chosého, který jde tvrdě za svým cílem a kvůli touze po penězích je schopný čehokoli.

„Nabídka Ulice mne opravdu zaujala, protože je v ní střet mého praktikovaného křesťanství s rolí městského šejdíře. V civilu jsem lektorem katedrály sv. Víta, takže spolusloužím bohoslužbu slova. A do toho střih – dostal jsem tuto postavu recidivisty,“ svěřil se nedávno v chatu pro Novu.

Jeho Chosého se diváci skoro báli: obrovský nekompromisní chlap, který se s chladným úsměvem zbavuje svědků, vyvolával velké emoce.

Milan Šimáček byl ale rád. Podle něj každý herec touží po svém doktoru Cvachovi (toho v Nemocnici na kraji města hrál Josef Vinklář), tedy po postavě, kterou budou diváci kvůli přesvědčivému výkonu tak nesnášet, že jejímu představiteli pak v obchodě neprodají ani pomeranč.

Vláďa Šafránek (†46)

Velký rockový hlas Šafrdy dozněl naposledy v úterý 18. září, když umělec zemřel na srdeční potíže spojené s plicní hypertenzí.

Hvězda Walda Gangu, která zažila hodně smutný odchod ze života, se kupodivu věnovala jistou dobu i herectví.

Vláďa totiž představoval Flaksu, kapelníka Pepanových Masáků. Pepana hraje Tomáš Matonoha, a tak spolu často přicházeli do styku.

V roli se vyřádil; dokonce v jednom záběru s partou vyřval klasickou říkanku Pec nám spadla a u toho typicky metalácky jako správná mánička házel vlasy nahoru a dolů.

Julius Neumann (†64)

Člen pražského divadla Ypsilonka zemřel minulou neděli. Kromě herectví, jemuž se věnoval hlavně v předrevoluční době (hrál většinou šílence a feťáky v detektivkách), byl prý i skvělý překladatel a řadu let působil také jako redaktor BBC.

Měl slavné předky, třeba král z Pyšné princezny Stanislav Neumann byl jeho dědečkem. Stanislav Kostka Neumann zase pradědečkem.

V Ulici měl jenom pidiroličku, když se sem tam objevil v roli číšníka. Přesto si ho ale bude hodně diváků pamatovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články