Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Seriál Ulice obchází smrt! Krátce za sebou zemřely tři její hvězdy, diváci smutní

Vladimír Šafránek, Julius Neumann a Milan Šimáček
Zdroj: archiv TV Nova, studio Ypsilon
+ Další fotografie
Hned tři úmrtí v českém showbyznysu z nedávné doby spojuje stejná práce zesnulých: Všichni tři pánové, kteří v posledních dnech odešli na věčnost, účinkovali v nekonečném seriálu Ulice. Není divu, že věrní diváci, kteří si je v jejich rolích oblíbili, jsou v šoku.

Ulice je obrovský kolos, za dobu vysílání „spotřeboval“ už obrovské množství herců, ale dva ze tří, o kterých bude nyní řeč, byli hodně výrazní. Proto budou chybět nejen těm, kteří osudy aktérů žijí před obrazovkami, tak natáčecímu štábu.

Milan Šimáček (†56)

Představitel vojína a kulaka Vaty z Černých baronů a rotného Josefa Soudka z Tankového praporu zemřel před několika dny. Podle některých zdrojů ho zabila rakovina jater, kvůli níž během pár měsíců zhubl 25 kilogramů.

V Ulici vystupoval vlastně až do svého konce. A i když mu hodně dobře šly role sympaťáků, v nekonečném seriálu dostal svůj úplný protiklad. Hrál padoucha Chosého, který jde tvrdě za svým cílem a kvůli touze po penězích je schopný čehokoli.

„Nabídka Ulice mne opravdu zaujala, protože je v ní střet mého praktikovaného křesťanství s rolí městského šejdíře. V civilu jsem lektorem katedrály sv. Víta, takže spolusloužím bohoslužbu slova. A do toho střih – dostal jsem tuto postavu recidivisty,“ svěřil se nedávno v chatu pro Novu.

Jeho Chosého se diváci skoro báli: obrovský nekompromisní chlap, který se s chladným úsměvem zbavuje svědků, vyvolával velké emoce.

Milan Šimáček byl ale rád. Podle něj každý herec touží po svém doktoru Cvachovi (toho v Nemocnici na kraji města hrál Josef Vinklář), tedy po postavě, kterou budou diváci kvůli přesvědčivému výkonu tak nesnášet, že jejímu představiteli pak v obchodě neprodají ani pomeranč.

Vláďa Šafránek (†46)

Velký rockový hlas Šafrdy dozněl naposledy v úterý 18. září, když umělec zemřel na srdeční potíže spojené s plicní hypertenzí.

Hvězda Walda Gangu, která zažila hodně smutný odchod ze života, se kupodivu věnovala jistou dobu i herectví.

Vláďa totiž představoval Flaksu, kapelníka Pepanových Masáků. Pepana hraje Tomáš Matonoha, a tak spolu často přicházeli do styku.

V roli se vyřádil; dokonce v jednom záběru s partou vyřval klasickou říkanku Pec nám spadla a u toho typicky metalácky jako správná mánička házel vlasy nahoru a dolů.

Julius Neumann (†64)

Člen pražského divadla Ypsilonka zemřel minulou neděli. Kromě herectví, jemuž se věnoval hlavně v předrevoluční době (hrál většinou šílence a feťáky v detektivkách), byl prý i skvělý překladatel a řadu let působil také jako redaktor BBC.

Měl slavné předky, třeba král z Pyšné princezny Stanislav Neumann byl jeho dědečkem. Stanislav Kostka Neumann zase pradědečkem.

V Ulici měl jenom pidiroličku, když se sem tam objevil v roli číšníka. Přesto si ho ale bude hodně diváků pamatovat.

Související články

Další články