Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Seriál Princip slasti: Kdo je drsný detektiv z Ukrajiny Sergej Strelnikov

Zdroj: Česká televize
TEMNÝ SERIÁL
Ukrajinský herec Sergej Strelnikov je sexy chlap, který má pro strach uděláno. Role kapitána oděské policie Serhije Franka mu sedí jako ulitá. Společně s Karlem Rodenem a Małgorzatou Buczkowskou v rolích dalších elitních detektivů rozplétá spletitý případ, ve kterém nechybí uřezané ženské paže i pořádná dávka akce a napětí.

Sergej Strelnikov (39) vystudoval Národní univerzitu divadla, kina a televize v Kyjevě. Popularitu na Ukrajině mu přinesla v roce 2012 slavná série „Strasti po Czapaju“, za kterou získal prestižní filmovou cenu „Teletriumf“. O rok později hrál s Olgou Kurylenko v dramatu „La Terre outragée“ o tragédii v Černobylu Má na svém kontě také role ve dvou sezonách slavné historické série „Yekaterina“. V roce 2018 si zahrál v nákladném velkofilmu „Dowbusz“ o legendárním ukrajinském válečníkovi, jehož premiéra je naplánována na letošní rok. Přestože působí na první pohled drsně, skrývá něžnou duši. Miluje poezii, kterou i sám píše.

Drsný policajt s bolavým tajemstvím z minulosti

S přijetím role policejního kapitána Serhije Franka v seriálu Princip slasti zpočátku váhal. Když ale zjistil, o co přesně jde, nadšeně se pustil do práce.

"Přiznávám, že se mi tento žánr příliš nelíbí a nerad hraji policisty. Ale když jsem se začetl do scénáře, uvědomil jsem si, že tento příběh je 'noir', skutečný klasický 'noir' – a to mění situaci. Stejné to bylo s postavou, kterou jsem měl hrát. Na jedné straně mi sice není blízká, ale na druhé straně je zároveň natolik fascinující, že mě opravdu šíleně bavilo ji vytvářet. Serhij je člověk s velkým vnitřním napětím. Málo spí, proto působí někdy tak nepřítomně. Všechny vztahy si vytváří na základě konfliktů a možná proto je také navazuje s takovými obtížemi," poznamenal ke své roli detektiva - vlka samotáře, který je nepředvídatelný ve svém chování a přestože se snaží ovládat, občas bývá hodně drsný. Občas kvůli vyšetřování poruší zákony nebo si je přizpůsobí sám sobě na míru.

Jeho vztahy se ženami jsou obvykle krátkodobé známosti, ve kterých se citově neangažuje. Svoje city si chrání, protože si s sebou nese hluboké zranění z dětství. Jeho otec byl důstojníkem ukrajinské policie v Oděse. Když byl Serhij malý, vedl vyšetřování případu sériového vraha, který hrál s vyšetřovateli důmyslnou partii. Jeho poslední obětí se stala Serhijova matka. Serhij vinil svého otce ze selhání. Přesto, nebo možná právě proto, se stal sám velmi dobrým a úspěšným policistou.

Princip slasti v i-vysílání bez dabingu

Sergeje Strelnikova v roli Serhije Franka dabuje český herec Saša Rašilov "Serhij je zdánlivě reprezentantem drsné školy – chandlerovský rváč, který bojuje a setkává se s drsnou mafií. Zatímco u nás by to bylo přitažené za vlasy, v ukrajinském prostředí to působí uvěřitelně. Krom zločinců musí zápasit také sám se sebou. Například s návykem ke kouření. Líbí se mi, že profil není černobílý, což je vidět ve vztahu k otci, který býval rovněž policistou. V seriálu jsou místy zajímavé a často zábavné kontrasty v naturelech policistů jednotlivých států včetně představitele českého vyšetřovatele Karla Rodena Při kontaktu s ukrajinským kolegou jsou krásně vidět znatelné rozdíly mezi národními povahami," podotýká Rašilov.

Nutno ovšem dodat, že diváci s dabingovou verzí spokojeni příliš nejsou. V i-vysílání České televize si ale mohou pustit Princip slasti v původním znění (kdy nejsou zahraniční herci předabováni) s českými titulky.

Související články

Další články