Seriál Narcos má mapovat život největšího drogového magnáta a vůdce kokainového impéria Pabla Escobara. Ovšem jeho syn Sebastian Marroquin nachází v seriálu řadu nesrovnalostí, se kterými se rozhodně nechce ztotožnit, protože nejsou podle pravdy.

Život Pabla Escobara byl shrnut do dvou sérií od jeho počátku až do jeho smrti, která není zcela objasněna. Sebastian se rozepsal o chybách, kterých se dopustili scenáristé.

Například v seriálu je Sebastianův strýc vyobrazen jako drogový dealer, což v reálu nebyla pravda. Carlos Henao neměl žádné ilegální aktivity, nýbrž se živil jako architekt.

Muž, který byl považován za neznámého řidiče a do děje vstupuje až v polovině druhé série, byl v reálném životě starší bratr drogového mafiána a byl u něj zaměstnán přes dvacet let.

Další nesrovnalosti se týkají třeba Escobarovy matky, která si v jednom díle kupuje zbraň k vlastní potřebě. Pravda je údajně taková, že jeho matka nikdy nedržela zbraň ani v ruce a podobných situací se stranila.

Když Pablo Escobar utekl poprvé z vězení, tak celá rodina žila ve slumech, nikoliv ve vile, jak vykresluje seriál.

I když byl Pablo drogový bůh, tak velmi lpěl na své rodině a zásadách. Nikdy nenutil své děti, aby s ním zůstávaly a utíkaly. Ba naopak, přál si, aby jim bylo umožněno vzdělání a mohly si zvolit jinou cestu než jejich otec.