Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Seriál Kukačky nabídne pořádné drama: Když zjistíte, že vaše dítě vůbec není vaše

Seriál Kukačky nabízí velmi emotivní příběh.
Zdroj: Česká televize, koláž: eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 12 fotografií
Nový seriál

Třináctidílný seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn ve skutečnosti jejich není. Ve chvíli, kdy pochopí, že došlo k záměně, musí šokovaní rodiče rozhodnout o podniknutí dalších kroků. Ke stresující záležitosti se navíc přidají dávné křivdy malého města a ústřední hrdiny tak čekají skutečně perné chvíle. Seriál, který nabídne Česká televize od ledna 2021, režíroval Biser A. Arichtev. Ten má za sebou už úspěšné cykly Vyprávěj a První republika. Navíc se na podzim 2020 stal šťastným otcem.

"Díky silnému tématu, tedy záměně dětí, máme možnost rozvinout dramatický příběh založený na reálných vztazích v běžných situacích. Jde o typ seriálu, jenž v posledních letech z českých obrazovek téměř vymizel," říká kreativní producent České televize Jan Lekeš (53). Autor scénáře Jan Coufal (42) jej doplňuje: "Inspirací mi byla vlastní zkušenost. Mamince totiž po porodu místo mě přinesli cizího kluka. Všimla si toho po pár minutách a zjednala nápravu."

Nejsou Kukačky jako Kukačky

Pozor na záměnu! Totožný titul v minulosti nesl i jiný projekt České televize, a to filmová komedie, v níž Martha Issová (39) a Jakub Prachař (37) ztvárnili snoubence, jejichž svatba se octne v ohrožení. Jeho otec a její matka totiž při vzájemném seznamování zjistí, že už se dávno znají a že jejich děti jsou možná nic netušící sourozenci.

Vyprávění nového seriálu začíná v malém městě, kde žijí manželé v podání Davida Novotného (51, hraje Karla Holce) a Sabiny Remundové (48, Olga Holcová). Ti po lékařském vyšetření v místní nemocnici zjišťují, že jejich šestiletý syn není pravděpodobně jejich. Do příběhu následně vstupuje další pár ztvárněný Martou Dancingerovou (29, Tereza Kadlecová) a Markem Adamczykem (33, Martin Kadlec), kteří jsou rodiči druhého chlapce. Dvojici zaměněných chlapců hrají Viktor Sekanina a Theo Schaefer.

Není to přitom poprvé, co se historie obou rodin propletla. Mají společnou minulost, jež není jednoduchá a rozhodně nepomáhá k řešení situace. Záměna dětí na malém městě se tak dotkne nejen dvou zmíněných rodin, ale i dalších obyvatel.

Pod hudbou je podepsána Lenka Filipová s dcerou Lenny

„Musíme si vážit rodiny a pečovat o vztahy v ní. Pamatovat, že nic není samozřejmé, že na své blízké nesmíme zapomínat. To si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy je můžeme ztratit nebo hůř, ve chvíli kdy je ztratíme,“ dodává režisér Biser A. Arichtev (44).

V dalších rolích se představí například Michal Isteník (37), Jan Dolanský (42) nebo Jitka Čadek Čvančarová (42). K seriálu vznikla skladba Samotní nejsme nic, duet o vztahu matky s dcerou, který nazpívala Lenka Filipová (66) s dcerou Lenny (27).

Premiéra prvního dílu seriálu Kukačky je v České televizi naplánována na 8. ledna 2021.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy