Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Seriál Herec: Diváky uchvátil výkon Jana Ciny, pohoršily je erotické scény gayů

Seriál Herec: Diváky uchvátil výkon Jana Ciny, pohoršily je erotické scény gayů
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 5 fotografií
reakce
Poslední díl minisérie Herec měl u diváků úspěch! Ve své životní roli v seriálu České televize se blýsknul herec Jan Cina a pozadu nezůstala ani herečka Jenovéfa Boková, která je stále více obsazovanou českou herečkou. Třídílný seriál zachytil padesátá léta v Československu a zrůdný komunismus, před kterým si nemůže být jistý vůbec nikdo. I když se podobné téma na obrazovkách objevuje často, diváci ho milují. Nečekejte ale souboj dobra a zla...

Seriál Herec uvedla Česká televize 11. října. Diváci hned po prvním díle vychválili děj i herce. A nadšení pokračuje. Ani dva další díly nezůstaly pozadu. Poslední díl ze tří odvysílali v neděli 25. října. Vy si ho stále můžete pustit v iVysílání na webu České televize.

„Když jsem to poprvé četl, tak mě to chytlo, přečetl jsem ty díly naráz, bylo mi z toho špatně. Při dalším čtení mi došlo, že budu muset hrát toho herce, a to mě vyděsilo. V mnoha věcech se to snažím mít v životě jinak než Standa Láník,“ přiznal herec Jan Cina v rozhovoru s Lucií Výbornou Z role v něm prý dlouho zůstal temný pocit.

A takový seriál taky je, dobře vám po něm nebude. Odráží to nejhorší, co k nám s nástupem komunismus přišlo. Cina na Radiožurnálu vysekl obdiv lidem, kteří v padesátých letech žili.

„Nadprůměrný česko-slovenský počin. Druhý díl neměl chybu, závěrečný mě zase trochu zklamal,“ píše v komentáři na webu Česklo-Slovenské filmové databáze kodwin. „Jako celek ale Herec fungoval a Cina podal opravu skvělý výkon,“ pokračuje.

Na diváky přenesl i hlubší myšlenku. „Od začátku napětí a obraz padesátých let u nás, kdy jsme byli stalinější než v CCCP, je děsivý. Ta atmosféra z obrazovky se dostávala až do mého obýváku! 100% udělaný miniseriál a i dnes je mi smutno, když se pomyslím, že lidé, kteří museli prožít nacismus a mohli se konečně radovat ze svobody, upadli zanedlouho do komunismu, kde se zvěrstva opakovala,“ napsal na ČSFD benden.

Erotické scény

Co se ale některým divákům nelíbí, jsou nahé erotické scény. Už po prvním díle lidé zkritizovali děj, protože se točí podle nich pořád o tom samém, buď komunismus nebo nacismus u nás. V dalších kritikách přibyly i erotické scény dvou mužů. Ty se v minisérii objeví několikrát. Standa Láník totiž mimo jiné usvědčuje nepohodlné lidi skrze sex, jako homosexuál svede v seriálu nejprve učitele Héla (Luboš Veselý) a pak i jednoho z vojáků (Pavel Batěk)

„Bohužel jediné, co musím konstatovat jako, že se mi nelíbilo byli explicitní erotické scény gayů. A rozhodně to není nic proti této komunitě. V osm večer, dobře, chcete-li o půl deváté nebo i v devět, je skutečně zážitek dívat se na dva olizující se herce,“ podivuje se ve svém komentáři uživatel ostravak30, pro kterého minisérie Herec nebyla zajímavá.

„Jako špatné to není, ale vadí mě ta teplost. Je to teplý jako kamna,“ napsal fanoušek Pttak. „Vzteklouni dávající odpad protože viděli na plátně geje jsou směšní. Jenom kvůli této přidané komediální hodnotě dávám filmu pět hvězdiček,“ oponuje Betton.

Většina komentujících se na ČSFD ale shodla na skvělých hereckých výkonech a drsné atmosféře, kterou se podařilo do Herce režisérovi Peterovi Bebjakovi a scénáristům Petru Bokovi a Pavlovi Gotthardovi dostat. „Cina neskutečný, to je pan herec a tohle je jeho film. Boková, Finger, Batěk a Veselý skvělí! Skvělá a kvalitní hudba, výborná režie a slušný scénář. Na Českou televizi vysoký nadprůměr,“ myslí si Dawe2.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy