Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Seriál Dallas slaví kulatých 40 let: Takhle šel čas s jeho hvězdami! VIDEO

+ Dalších 6 fotografií
Seriál Dallas, který dnes slaví 40. výročí, si pamatuje snad každý. Psal se právě 2. duben 1978, když byla odvysílána první epizoda legendární ságy o rodině Ewingových. Poslední díl viděli diváci za mořem v roce 1991, ale do Česka přišel seriál až v 90. letech. A několik let patřil k vůbec nejsledovanějším.

Intriky s majetkem, boj o moc, sex a neskutečně zamotané vztahy. Tak se dá ve stručnosti popsat legendární seriál Dallas, který se vysílal od roku 1978 a právě dnes slaví 40. výročí od prvního dílu.

Jeden z nejúspěšnějších seriálů v dějinách se točil kolem bohatého rodu Ewingů. Šlo o majitele naftařské firmy Ewing Oil, kteří sídlili na ranči Southfork nedaleko amerického Dallasu.

V čele rodiny stál zakladatel společnosti Jock Ewing. Jeho žena Eleanor, jíž nikdo neřekl jinak než „Miss Ellie“, mu porodila tři syny: J.R., Bobbyho a Garryho. Právě dva první jmenovaní stanuli ještě před začátkem seriálu v čele firmy, jejíž řízení jim Jock přenechal.

Je až neuvěřitelné, že se první epizoda Dallasu vysílala už před 40 lety. Konec seriálu v roce 1991 v Americe nic neznamenal, protože teprve v 90. letech přišel do Československa, kde se stal vůbec nejsledovanějším. Poslední návrat se konal v letech 2012 až 2014, kdy bylo odvysíláno 40 epizod z nové série.

Ve videu na začátku článku se podívejte, jak se za ta léta změnili vaši oblíbení herci z Dallasu!

Související články

Další články