Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Seriál Božena: S Aničkou Kameníkovou jsme se tím prosmáli, vzpomíná Zdeněk Piškula

Minisérii Božena uvede Česká televize v premiéře v lednu 2021.
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 11 fotografií
Božena
Po prvním odvysílaném díle slaví minisérie Božena u diváků úspěch. Premiéru seriálu o slavné spisovatelce si nenechalo ujít více než 1,5 milionů diváků. Co o své roli „nejhezčího kluka z vesnice“ prozradil talentovaný herec a vítěz soutěže StarDance Zdeněk Piškula? Jaký je jeho vztah k Němcové? To a další se dočtete v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz.

Zdeňku, vy hrajete v prvním díle minisérie Božena, jak jste spokojený s výsledkem?

Já jsem se díval společně s Aničkou Kameníkovou a přiznám se, že jsem hrál v Boženě hlavně kvůli ní, protože jsme nejlepší přátelé a jsme tam v podstatě jen spolu. Herecké výkony (včetně Anči) mi přijdou vcelku skvělé. Jsou tam věci, ke kterým mám jako divák výhrady, ale mám pocit, že z mé pozice mi nepřísluší to komentovat, je to čistě subjektivní pohled na věc. Rozhodně převažuje kladný pocit z celkového výsledku. Vlastně ani nevím, jaká byla sledovanost.

Mělo to téměř 1,6 milionu…

To je obrovské číslo! Snad to vydrží i v příštích dílech.

Jak hodnotíte svůj herecký výkon? Jak se vlastně jmenujete v seriálu?

Tomu jsme se s Ančou celé natáčení smáli. Má postava byla ve scénáři jednou zmíněna jako "nejhezčí kluk z vesnice". Já si to přebral tak, jako že se jedná o archetyp toho vesnického šamstra, který se rve, nikdo ho neporazí a je to takový místní "král džungle". Dost protiúkol pro mě. Ke svému výkonu mám vždy nějaké výhrady a vždy si říkám, že jsem hroznej a už mě nikdy nikdo neobsadí. Časem se mi to ale uleží v hlavě a jsem schopný konstruktivnější kritiky k sobě samému. Zkrátka mám na čem pracovat.

Díky roli Vaška jste si vyzkoušel dobové kostýmy. Jak se vám v nich hraje?

Historické kostýmy mám rád. Je to samozřejmě kostým od kostýmu. Některé škrtí, některé jsou jak pyžamo. Nejraději mám ale ten kostým, který odpovídá ročnímu období, ve kterém zrovna natáčíme. Někdy se totiž stane, že v zimě hrajete léto a to je pak natáčení v plavkách nepříjemné.

Jaký byl váš vztah k dílu Boženy Němcové před samotným natáčením?

Vztah k Boženě Němcové mi trochu znechutila základní škola. Ve 13 letech mě Babička vůbec nebavila, přesto jsme se tomu dílu rozsáhle věnovali. Na střední jsme se o Boženě Němcové párkrát zmínili, ale ani to mě nepřesvědčilo se jí zevrubněji věnovat. Pořádně jsem se k ní dostal až díky tomuto projektu České televize.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy