Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Senzační objev kanadských lékařů: Tabletky proti koronaviru, které by mohly být průlomem

Zdroj: profimedia.cz
průlom
Vědcům z Kanady se podařil průlomový objev. Objevili první ústy podávaný lék, který je účinný při léčbě koronaviru a zároveň má snižovat rizika, která jsou s nemocí spojená. O velkém objevu informovaly tvnoviny.sk.

„Těší nás, že konečně nabízíme první perorální lék na světě, jehož užívání by mohlo mít významný dopad na zdraví veřejnosti a potenciálně zabránit komplikacím spojeným s covidem-19 u milionů pacientů,“ nechal se slyšet šéf výzkumu Jean-Claude Tardif.

Lék s protizánětlivými účinky kolchicin působí i při léčbě onemocnění covid-19 a snižuje riziko komplikací. Podle kanadských lékařů jde o velký průlomový objev. Vyplývá to ze studie lékařů z montrealské kardiologické kliniky v Kanadě.

Celá studie probíhala v Kanadě, USA, Evropě a Jižní Americe a zapojilo se do ní 4488 lidí s covidem. Pacienti v době studie nebyli hospitalizováni a zároveň je ohrožoval přinejmenším jeden rizikový faktor, který by mohl vést k horšímu průběhu onemocnění.

U 4159 z nich snížil kolchicin riziko hospitalizace o 25 procent, potřebu plicní ventilace o 50 procent a riziko úmrtí až o 44 procent. Informují o tom tvnovinky.sk.

Užívání kolchicinu snížilo úmrtí nebo hospitalizace lidí s koronavirem až o 21 procent.

Související články

Další články