Senzační Eva Samková bere zlato: Bylo to těsné, pálí mě nohy, ale dala jsem to, jásá

Snowboardistka Eva Samková.
Zdroj: Profimedia.cz
Snowboardcross
Česká snowboardcrossařka Eva Samková předvedla famózní jízdu, díky které ovládla dnešní závod Světového poháru v gruzínském Bakuriani. Jde o její druhé vítězství v probíhající sezoně, které jí navíc vystřelilo na průběžné první místo snowboardcrossového podniku. Samková tak má velkou šanci na celkové vítězství ve Světovém poháru.

Tréninková jízda se Evě Samkové vůbec nevyvedla, přesto si to nepustila do hlavy a ovládla včerejší kvalifikaci. "Nejdřív rozplácnutí v tréninku, ale nakonec to klapalo a první flek v kvalifikaci. Jdu si nahřát krk ať zejtra mužů tlačit boule do finiše," uvedla ve středu Samková.

Nahřátí krku očividně pomohlo, protože už ve čtvrtfinále vyhrála naprosto suverénně. Menší drama pak přineslo semifinále, v průběhu kterého byla Samková na čtvrtém místě, ve spodní části trati ale nabrala pořádnou rychlost a všechny své soupeřky předjela.

Ve finále málem upadla

Finálová jízda ale rozhodně nebyla zadarmo, hned na úvod se musela vypořádat s tlačenicí soupeřek, kdy Samková nebyla daleko od pádu. Naštěstí to ustála a všechny opět porazila. "Bylo to těžké, dala jsem do toho ve všech jízdách 150 procent, hlavně ve finále. Bylo to mimořádně těsné, pálí mě nohy," popisovala Samková svou finálovou jízdu.

Skvělý výsledek Samkovou vystřelil na průběžné první místo Světového poháru před Italku Michelu Moioliovou, která skončila ve finále čtvrtá. To dává české snowboardistce skvělou výchozí pozici do dalších závodů. Samková dokázala vyhrát celý podnik v letech 2017 a 2019. Minulý rok ji obhajobu vytrhla z rukou právě Moioliová, před kterou má nyní Češka náskok pěti bodů

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad