Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Seniorům pomáhají s registrací k očkování darované chytré telefony

Seniorům pomáhají s registrací k očkování darované chytré telefony
Zdroj:
Pomoc potřebným
Oblastní charita Tišnov funguje na Tišnovsku a Kuřimsku již přes 10 let. Zajíždí do 69 obcí a obslouží přes 1000 klientů ročně. Její pracovníci a zdravotní sestry každodenně zajišťují i domácí zdravotní péči a pečovatelské služby. Díky novým chytrým telefonům nyní navíc pomáhají seniorům s registrací k očkování proti Covid-19.

Projekt společnosti Huawei pomáhá již téměř dvěma stovkám seniorům po celé republice. Společnost jej v reakci na společenskou situaci spojenou s pandemií Covid-19 spustila v prosinci loňského roku, kdy v předvánočním čase darovala do domovů důchodců v Pelhřimově, Sedlčanech a Březinách chytré telefony. Ty umožnily seniorům sdílet okamžiky s jejich blízkými prostřednictvím telefonátů či videohovorů a sledovat dění v zemi i ve světě, aniž by bylo jejich zdraví vystaveno riziku. V letošním roce na tuto iniciativu Huawei navázala v Alzheimer Home ve středočeských Slušticích, kam vedení společnosti osobně doručilo chytré telefony Huawei Y6. Výhodou tohoto modelu je velmi snadná ovladatelnost a společnost chce tímto nejen pomoci seniorům snáze překlenout sociální odloučení, ale také ulehčit sestřičkám a ošetřujícím pracovníkům. Nyní dorazily dvě desítky nových telefonů i do Tišnova.

„Telefony jsme darovali sestřičkám, které je využívají při výjezdech za pacienty v domácí péči. Díky tomu mohou zůstat neustále ve spojení s vedením a klienty, ale také pomáhat zejména seniorům s nově spuštěnou registrací k očkování proti Covid-19. Sestřička může provést registraci společně s klientem přímo z pohodlí jeho domova,“ uvedla při předání manažerka projektů společenské odpovědnosti společnosti Huawei Dina Mašínová.

Ve spolupráci s domy seniorů a dalšími organizacemi hodlá Huawei pokračovat i do budoucna. „Chceme tímto pomoci seniorům lépe zvládat složité pandemické období, ale také navázat na loňskou kampaň společnosti Huawei #vbezpeci, která je zaměřena na ochranu dětí a seniorů na internetu. Digitální svět je pro seniory velkou příležitostí a leckdy velkou neznámou, proto jim chceme společně s odborníky online zkušenosti zprostředkovávat bezpečně a přínosně,“ doplnila Dina Mašínová.

Související články

Další články