Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Semknuté Česko! Seniorům, dětským ani azylový domovům nedostatek potravin aktuálně nehrozí!

Semknuté Česko! Seniorům, dětským ani azylový domovům nedostatek potravin aktuálně nehrozí!
Zdroj: youtube.com
VIDEO
České potravinové banky jsou v rámci Evropy na špici. Rozhodně na tom má mimo jiné velký podíl několikamilionový dar od společnosti PENNY, která právě v této době zvýšila své příspěvky potřebným v podobě zdravých, kvalitních a čerstvých potravin od českých dodavatelů právě pro tuto instituci. Prostě #pomahamehezkycesky!

PENNY věnuje potřebným prostřednictvím potravinových bank potraviny a další zboží v hodnotě 2 500 000 korun. Řetězec s nejvyšším počtem prodejen u nás připravil projekt, který pomůže zlepšit situaci potravinových bank v období příštích 5 měsíců. V současné době spustil kampaň na podporu českých dodavatelů, a tímto mimořádným darem chce podpořit také ty nejpotřebnější.

Pomoc lidem byla samozřejmostí!

PENNY bezprostředně po zrušení letošní jarní Sbírky potravin začalo jednat s Českou federací potravinových bank o způsobu pomoci, a především o konkrétních produktech, které jsou nejpotřebnější. „Díky našemu úzkému spojení s Českou federací potravinových bank jsme zaznamenali zvýšenou potřebu potravin. Bylo pro nás samozřejmostí okamžitě připravit projekt, který by lidem pomohl v delším časovém období. Nechtěli jsme věnovat jednorázový dar. Proto v následujících 5 měsících každý měsíc do centrálního skladu dodáme potraviny a produkty v hodnotě 500 000 korun, a to ty, které lidé skutečně potřebují,“ říká Jens Krieger, jednatel společnosti PENNY, která celkem v rámci tohoto mimořádného daru věnuje produkty v hodnotě 2 500 000 korun.

11 000 000 korun během pěti let

PENNY poskytuje České federaci potravinových bank také centrální sklad v Modleticích u Prahy, což znamená pomoc v hodnotě takřka 11 000 000 korun v průběhu pěti let. „Skladem měsíčně projde okolo 30 až 40 tun pomoci. Bez tohoto skladu si už neumíme naši činnost představit. Jeho existence nás navíc řadí na úroveň zahraničních potravinových bank a sami bychom si jeho provoz nemohli dovolit,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank a dodává: „Vzhledem k tomu, že jsme kvůli současné situaci byli nuceni zrušit jarní termín Sbírky potravin, hrozilo, že v následujících měsících nebudeme schopni pokrýt potřeby všech, kteří jsou na naší pomoci závislí. Velmi si proto cením tohoto mimořádného daru, který nám díky rozdělení do pěti měsíců pomůže překlenout nejnáročnější období. Díky vzájemné dohodě se navíc k lidem v nouzi dostanou produkty, které jsou skutečně potřeba.“

120 tun pomoci

Prostřednictvím PENNY doputovalo do centrálního skladu České federace potravinových bank na 200 tun pomoci. Od počátku roku 2018 do konce dubna letošního roku dodalo jen PENNY do potravinových bank přibližně 120 tun pomoci. V rámci Potravinových sbírek zákazníci věnovali prostřednictvím některé z 60 zúčastněných prodejen dalších 83 tun pomoci. Mezi darované produkty, které nejvíc pomáhají, patří polévky, rýže a luštěniny, těstoviny, dětská výživa, konzervy, trvanlivé mléko, olej a základní a dětská drogerie.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy