Seznamte se s odvážnou ženou, která plave společně s medúzami a pod hladinou vydrží bez nadechnutí více než pět minut. Linden Wolbert se živí jako profesionální mořská panna!

Linden vždy toužila po tom stát se mořskou pannou, ale její přání splnil až odborník na speciální filmové efekty Allan Holt. Ten strávil celých sedm měsíců prací na unikátním (cca 16 kilogramů vážícím) rybím ocasu. Každá z několika tisíc šupin byla nejprve pečlivě vymodelována z hlíny. Pak došlo k vytvoření její laminátové kopie a výsledné dílo bylo injektováno kvalitním silikonem. Výroba ocasu stála 300 000 Kč.

Dvaatřicetiletá potápěčka a modelka se dokáže ponořit až do hloubky 35 metrů. Cestuje po celém světě a využívá svých schopností (i své krásy) k boji za ochranu oceánů. „Vyrůstala jsem jako vodní dítě. Oba moji rodiče byli závodní plavci. Vždycky jsem byla tak trochu freediver, ale neuvědomovala jsem si to. Jako sport byl freediving uznán teprve před deseti lety. Krátce na to jsem začala trénovat,“ vzpomíná Linden.

Freediving neboli nádechové potápění je potápění bez dýchacího přístroje. O jeho popularizaci se mimo jiné zasloužil úspěšný snímek Magická hlubina s Jeanem Renem a Jeanem-Marcem Barrem. Samotná Linden uvádí, že freediving vyžaduje především dobrou psychickou kondici, která podle ní tvoří 70 % úspěchu.