Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Sen se rozplynul: Zraněná Eva Samková se o olympijskou medaili nepopere

Snowboardistka Eva Samková.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Olympiáda v Pekingu

V polovině prosince utrpěla snowboardistka Eva Samková (28) těžké zranění. Během dojezdu na Světovém poháru v Rakousku nešťastně upadla a zlomila si obě nohy. Ze zranění se sice zotavovala, ale uzdravování šlo pomalu a nakonec to k účasti na vrcholové sportovní akci nestačilo. Český olympijský tým informoval na svých facebookových stránkách, že Samková se olympijských her v Pekingu v únoru nezúčastní.

Všichni se maximálně snažili, aby se snowboardistka Eva Samková mohla co nejdříve vrátit na prkno a odjet závodit do Pekingu na Zimní olympijské hry. Jenže zázrak se nekonal a na olympiádu do Pekingu nepojede, jak informovala sama sportovkyně i český olympijský tým na sociálních sítích.

Když si v prosinci minulého roku ošklivě zlomila oba kotníky, lékaři se snažili rekonvalescenci urychlit, aby byla co nejdříve zdravá, ale marně. „Eva i všichni kolem ní se maximálně snažili, aby mohla závodit. Její zranění jsou však rozsáhlá,“ popsal pro Sport Jiří Dostal z Centra pohybové medicíny.

Soustředím se na to, abych se uzdravila

„Rozhodnutí nejet do Pekingu bylo těžké, ale správné. Teď se soustředím na to, abych se uzdravila a fungovala dál," prozradila Samková. „Říkala jsem, že olympiáda není nejdůležitější věc na světě, a teď mohu dokázat, že to tak cítím,“ dodala.

„Jakékoli jiné rozhodnutí by znamenalo riziko nejen pro sportovní kariéru, ale i pro civilní život,“ uvedl pro stejný web Pavel Kolář, člen konzilia. Trenér Samkové předpokládá, že se na prkno vrátí nejdříve po zimě.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy