Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Sen o dovolené v Chorvatsku se pomalu rozplývá: Země hlásí raketové nárůsty počtu nakažených

Sen o dovolené v Chorvatsku se pomalu rozplývá: Země hlásí raketové nárůsty počtu nakažených
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Dovolená v Chorvatsku se pomalu rozplývá jako pára nad hrncem. Češi právě tuto destinaci často využívají, protože je cenově velmi dostupná a dokonce se tam dá dostat nejen letadlem, ale také autem a nově i přímým vlakem. Vláda uvádí Chorvatsko v seznamu bezpečných států, ale každým dnem se tam vyskytne více a více nakažených koronavirem.

Dobrá přístupnost, skvělé ceny a pohodlná dovolená - Chorvatsko je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Češi tam jezdí každý rok a někteří dokonce i několikrát. Tentokrát to však vypadá, že kvůli pandemii koronaviru to nebude možné. V posledních dnech se v této balkánské zemi totiž začínají zvyšovat počty nakažených.

Nakažených raketově přibývá

Vláda přidala v tzv. semaforu Chorvatsko do seznamu bezpečných zemí, kam Češi mohou volněji vycestovat. Denní nárůst se v posledních týdnech pohyboval v nízkých desítkách, ale jen několik dní zpět začaly počty stoupat velkou rychlostí. A to hned o několikanásobek.

Epicentrem je hlavně Záhřeb, kde je přes 200 nakažených lidí. Hned v závěsu je Splitsko-dalmatská župa s další stovkou. V Chorvatsku se od čtvrtka 25. června zavedlo povinné nošení roušek ve veřejné dopravě, kde se nákaza může snadno přenést. Zároveň musí lidé dodržovat dvoumetrové rozestupy mezi sebou.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy