Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Sen o dovolené v Chorvatsku se pomalu rozplývá: Země hlásí raketové nárůsty počtu nakažených

Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Dovolená v Chorvatsku se pomalu rozplývá jako pára nad hrncem. Češi právě tuto destinaci často využívají, protože je cenově velmi dostupná a dokonce se tam dá dostat nejen letadlem, ale také autem a nově i přímým vlakem. Vláda uvádí Chorvatsko v seznamu bezpečných států, ale každým dnem se tam vyskytne více a více nakažených koronavirem.

Dobrá přístupnost, skvělé ceny a pohodlná dovolená - Chorvatsko je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Češi tam jezdí každý rok a někteří dokonce i několikrát. Tentokrát to však vypadá, že kvůli pandemii koronaviru to nebude možné. V posledních dnech se v této balkánské zemi totiž začínají zvyšovat počty nakažených.

Nakažených raketově přibývá

Vláda přidala v tzv. semaforu Chorvatsko do seznamu bezpečných zemí, kam Češi mohou volněji vycestovat. Denní nárůst se v posledních týdnech pohyboval v nízkých desítkách, ale jen několik dní zpět začaly počty stoupat velkou rychlostí. A to hned o několikanásobek.

Epicentrem je hlavně Záhřeb, kde je přes 200 nakažených lidí. Hned v závěsu je Splitsko-dalmatská župa s další stovkou. V Chorvatsku se od čtvrtka 25. června zavedlo povinné nošení roušek ve veřejné dopravě, kde se nákaza může snadno přenést. Zároveň musí lidé dodržovat dvoumetrové rozestupy mezi sebou.

Související články

Další články