Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Semir slaví 55: Tohle jsou jeho slavní parťáci z Kobry 11. Pro koho bylo tempo příliš vražedné?

Zdroj: Se souhlasem RTL
+ Dalších 5 fotografií
narozeniny

Populární německý herec s tureckými kořeny Erdoğan Atalay slaví své 55. narozeniny. Kdo by jej díky roli vrchního komisaře Semira Gerkhana z Kobry 11 neznal? Dálnice byla jeho revírem neuvěřitelných 25 sezon a za tu dobu se po jeho boku vystřídalo mnoho policejních kolegů! Kdo všechno s ním držel vražedné tempo a komu se stala služba u dálniční policie osudnou?

Erdoğan Atalay, který má po svém otci turecké kořeny, začal navštěvovat dramatický kroužek už na základní škole. Později se ukázalo, že nešlo o pouhý dětský rozmar a v 21 letech už studoval herectví v Hamburku. Později se rodák z Hannoveru stal nejenom hercem, ale také úspěšným scenáristou a producentem.

Zlom v jeho kariéře nastal v roce 1995, kdy vyhrál konkurz na Semira Gerkhana, komisaře z legendární Kobry 11. V seriálu zůstal až do jeho konce a v roce 2016 se stal dokonce jeho producentem. Zajímavý je nejen počet epizod, ve kterých se Atalay objevil, ale také počet hereckých kolegů v rolích jeho parťáků.

Semir nebyl v seriálu od začátku

Jeho prvním kolegou byl Frank Stolte, kterého ztvárnil ostřílený německý herec Johannes Brandrup. Frank byl v seriálu už od první epizody, čímž se Semir chlubit nemůže. Což si možná fanoušci, kteří začali sledovat seriál později, ani neuvědomují. Celou seriálovou mašinérii totiž odstartovalo policejní duo Frank Stolte a Ingo Fischer. Ingo byl ve druhé epizodě zastřelen, zemřel Frankovi v náručí. Semir naskočil do Kobry 11 až ve třetí epizodě.

Ze začátku to mezi Frankem a Semirem nebylo bůhvíjaké, ale později si k sobě našli cestu. Netrvalo však dlouho a Frank se nechal od dálniční policie přeložit. Později pak dělal v soukromém sektoru. Frank sice odešel na konci první série, ne však nadobro. Diváci se jeho návratu dočkali ve 4. díle 22. řady, ve kterém mu Semir pomůže dokázat jeho nevinu.

André, milovník bojových umění

Ve druhé řadě seriálu přišel na scénu druhý kolega Semira Gerkhana. Byl jím André Fux, vlastník černého pásu v karate. Ovládal nejen bojová umění, ale také zpěv, což v seriálu také předvedl. Po boku Semira působil dvě sezony. Osudným se mu stal případ, který zavedl dvojici policistů na Mallorku, kde byl André postřelen harpunou. Jeho tělo nebylo nalezeno a byl považován za mrtvého.

Opak se však ukázal pravdou, když se v 18. sérii v části Zmrtvýchvstání do seriálu na krátkou dobu vrátil. Během této krátké doby zachránil Semirovi a jeho dětem život, později však zahynul v Alpách při pádu do propasti. Role Andrého Fuxe se zhostil německý herec a zpěvák Mark Keller.

Třetí parťák měl výdrž!

Dostáváme se ke třetímu kolegovi Semira Gerkhana, kterým byl komisař Tom Kranich. Tom působil jako opravdový akční hrdina – byl odvážný a měl rád krásné ženy. Mezi ním a Semirem se utvořilo silné přátelské pouto. Bravurně ho ztvárnil německý herec René Steinke, kterého mohli diváci sledovat od 4. do 11. sezony.

Jeho láskou byla Elena Krüger, se kterou čekal dítě a hodlal si ji vzít. Místo svatby však následovala tragédie. Těhotná Elena se stala obětí atentátu, který byl nastražen na Toma. Zoufalý Tom dopadl vrahy, poté na nějakou dobu od policie odešel. Nakonec se však opět vrátil a znovu se pustil do boje se zločinci společně se Semirem. Při vyšetřování jednoho zapeklitého případu byl smrtelně zraněn, zemřel Semirovi v náručí.

Čtvrtý kolega a další tragický osud

Po odchodu Toma Kranicha od policie jej v 7. a 8. sérii nahradil Jan Richter v podání německého herce Christiana Olivera. Se Semirem se seznámil, když pátral na vlastní pěst po vrazích svého kamaráda. Právě Semir mu je pomohl dopadnout, a protože neměl v té době kolegu, byla Janovi nabídnuta práce u dálniční policie. Jan postupem času získal hodnost vrchního komisaře. Od dálniční policie odešel poté, co jeho přítelkyně spáchala sebevraždu.

Další zabitý parťák

Pátým kolegou Semira Gerkhana byl Chris Ritter, který předtím dlouhou dobu pracoval pro tajnou službu. Se Semirem pracoval po smrti Toma Kranicha, jehož vraha pomáhal dopadnout. Také Chrise, kterého v seriálu ztvárnil Gedeon Burkhard, čekalo v seriálu tragické naplnění osudu. Ve 12. sérii byl zastřelen z vrtulníku.

Odchod kvůli hudební kariéře

Po smrti Chrise Rittera se stal parťákem hlavního hrdiny Ben Jäger v podání Toma Becka, který v seriálu vydržel od 13. do 18. řady. Jeho odchod ze sboru nebyl naštěstí tragický jako v předchozích případech. Skončil kvůli hudební kariéře. Později se do seriálu ještě na skok vrátil, když se objevil na narozeninách svého někdejšího kolegy Semira.

Parťák z pěstounské rodiny

Bena vystřídal po boku Semira Alex Brandt. Sedmého kolegu nesmrtelného Semira Gerkhana si zahrál Vinzenz Kiefer. Ze začátku to mezi ním a Semirem nefungovalo, ale nakonec se to usadilo. Alex vyrůstal v pěstounské rodině. V jedné epizodě se setkal se svým pěstounským otcem, který ho dal k pěstounské rodině. Dozvěděl se, že jeho skutečná matka žije. Rozhodl se skončit u policie a odjet za ní do Brazílie.

Splněný sen

Paul Renner v podání Daniela Roesnera byl osmým parťákem Semira Gerkhana. Semir mu v raném věku zachránil život a od té doby bylo jeho snem dostat se k dálniční policii. U dálniční policie působil po boku Semira od 20. do 24. série. U policie skončil, aby se mohl věnovat svému nemocnému otci, který trpěl demencí. Odpluli spolu na Nový Zéland i ze seriálu.

Jediná žena

Po boku Semira Gerkhana se vystřídalo celkem devět parťáků. A až tou poslední byla žena. Po odchodu Paula Rennera přišla na scénu v 25. sezoně Vicky Reisinger, se kterou Semir sloužil až do úplného konce seriálu. Půvabnou příslušnici dálniční policie ztvárnila překrásná německá herečka Pia Stutzenstein. Konec dobrý, všechno dobré.

Související články

Další články