Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Sem se mi dívej: Louis de Funès se chtěl setkat s Filipovským, komunisté to zakázali

František Filipovský nadaboval naprosto skvostným způsobem herce Louise de Funése.
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
velikáni
Legendární francouzský herec a výborný komik Louis de Funès (†68), kterého čeští diváci nejlépe znají z filmové série o Četnících nebo Fantomasovi. Hercovým českým hlasem se pro většinu filmů stal František Filipovský, kterého francouzská komediální legenda velmi uznávala a chtěla se s ním setkat. To se ale bohužel nepodařilo.

Herec Louis de Funès, známý především jako legendární četník, byl proslulý svým perfekcionismem. Prý naprosto prahl po tom, aby bylo vše okolo něj dokonalé. Na svých filmech si dával záležet a byl schopný své scény i několikrát přetáčet, aby byly opravdu dotažené. Není proto divu, že se rozhodl prozkoumat i to, jak ho dabují v jiných zemích světa.

Louis si nechal přehrát nepřeberné množství nahrávek svých dabingů a nad výkonem Františka Filipovského se mu zatajil dech. Chtěl, aby česká herecká legenda věděla, že si jeho práce váží, a tak se rozhodl Filipovskému napsat dopis, ve kterém ho chválil a poděkoval mu. Sám Filipovský byl z dopisu naprosto v šoku.

František Filipovský přitom neměl z dabování de Funèse vůbec dobrý pocit. Myslel si totiž, že se svým hlasem jen přiživuje na geniálním komickém výkonu, jaký Louis předváděl. To ještě ale Filipovský nevěděl, že by se s ním francouzský skrček, jak mu bylo přezdíváno, rád setkal.

Louis de Funès plánoval v osmdesátých letech navštívit Československo, kam by přijel po hostování v německé televizi. Podle publicisty Petra Burdy však k této cestě nedošlo, protože setkání těchto dvou hereckých géniů zabránil tehdejší režim. V dnešní době už by jejich setkání nebylo problémem, tehdy však de Funès Filipovskému nakonec do očí za jeho práci poděkovat nemohl.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy