Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Selhání personálu? Matky utonulých chlapců (†7) prosily o pomoc zoufale dlouho

Ženám od chlapců prý nikdo nechtěl pomoci. (Ilustrační foto)
Včera se na jezeře Lhota utopili dva sedmiletí chlapci. Do akce byli zapojeni potápěči, záchranáři i vrtulník s termovizí. Po malých klucích zbyly na hladině jen vodní kruhy. Nyní se hovoří o tom, že personál nebyl rodičům vietnamského původu příliš nakloněn a pomohl jim až po dlouhé době proseb.

Strašlivá tragédie se udála včera na jezeře Lhota, kde se utopili dva chlapci. Při pátrání po nich byl pročesáván i les, jelikož se pracovalo i s variantou, že by mohli být tam. Nakonec se však našli ve vodě.

Matky obou chlapců jsou Vietnamky. Jakmile zjistily, že se po nich slehla zem, začaly je okamžitě hledat. Personál se k nim podle tamních svědků nechoval zrovna uctivě, ba se jim přímo vysmíval.

„Rodiče prosili už dávno před tím o pomoc. Nikdo jim nevěnoval pozornost, jelikož to byli cizinci. Matka běhala po pláži a důchodkyně, které seděly v takzvané kanceláři, se jim vysmívaly a až po dlouhé době poprvé v rozhlase zaznělo, že se ztratili dva sedmiletí chlapci," řekla Blesku svědkyně, která byla zrovna v tu chvíli přítomna.

„Snažili se dovolat pomoci, ale protože byli Vietnamci, tak se s nimi vůbec nebavili a začali jim okamžitě tykat a mluvili s nimi jako s nějakým póvlem," prozradila další.

Zdá se, že personál bude mít co vysvětlovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články