Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Sekla s biatlonem, přiznala anorexii a teď Gábina Koukalová kňourá: Novináři nepíší tak, jak by se mi hodilo!

Gábina Koukalová se pustila do novinářů.
+ Dalších 28 fotografií
GLOSA: Bývalá vrcholová sportovkyně Gabriela Koukalová (28) má za sebou nehezké vlekoucí se období, za kterým se rozhodla udělat tlustou čáru otevřenou zpovědí. Ve své nové knížce přiznala boj s anorexií a detailně popsala i svou neutuchající posedlost sexem. Když k tomu připočteme fakt, že kvůli zdravotním problémům neodjela na vysněnou zimní olympiádu, je jasné, že se někdejší hvězda českého biatlonu ocitla v centru pozornosti novinářů. Těm teď vytýká, že nepíší, jak by se hodilo!

„Trošičku mě zasáhlo, jakým stylem se ty informace prezentují. Protože mám pocit, a nechci nikomu vůbec křivdit, že bych tu novinařinu už možná mohla dělat jako laik taky. Domnívám se, že ta práce s tím materiálem není prostě kvalitně odvedená,“ řekla Gábina Koukalová (28) v České televizi.

Když se někdo otevře před celým národem v takové míře, jako to udělala Koukalová, musí počítat s tím, že se o informacích bude diskutovat. Nemohla čekat, že se pasáže o prvním sexu, který měla už před dovršením patnácti let, nebo o drtivém boji s anorexií a bulimií obejdou bez povšimnutí.

A teď to přijde. „Informace nevyznívají v kontextu a neobjevují se v médiích tak, jak by se hodilo, ale spíš na bázi čtennosti nebo senzace,“ nestyděla se Gábina říct na veřejnoprávní stanici.

Otázka je, jestli Gábina nad tímto souvětím vůbec přemýšlela, anebo ho řekla jen tak. Protože ve výsledku si přece každý soudný člověk uvědomí, že novináři už z podstaty věci nyní píší tak, jak to Koukalová zamýšlela. Alespoň v posledních dnech. Vždyť se skoro v každém periodiku cituje knížka, kterou si sama napsala!

„Spousta věcí, která byla míněna úplně jinak, vyznívá po vytržení z kontextu úplně jinak a přijde mi to trochu škoda. Nicméně já pořád doufám, že až si lidi přečtou celou tu knížku, že je to třeba lépe uvede do toho děje a potom všechno snáz pochopí,“ uzavřela bývalá špičková biatlonistka svou kritiku českých médií.

Gábino, s tvou knihou jsme obeznámeni výborně. A určitě jsme nic z kontextu nevytrhli. Přečetla sis ji po sobě ty?

Mohlo by vás zajímat

Další články