Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Sehnali jste bankovku s Gottem? Můžete ji prodat za více než deset tisíc korun

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
hodnota stoupá
Karel Gott v neděli oslavil své osmdesáté narozeniny. A k jeho životnímu jubileu se v prodeji ocitla bankovka, která sice nemá žádnou nominální hodnotu, ale spíše sběratelskou. Byla vydaná v edici pouhých pěti tisíc kusů. A už krátce po začátku jejího prodeje se některé kusy objevily k prodeji na internetu. A to za desítky tisíc korun. Podle odborníků bude cena ještě stoupat.

Speciální eurobankovka s podobiznou Karla Gotta se začala prodávat na jeho narozeniny a o koupi mělo zájem opravdu velké množství lidí. Na každého se ale nedostalo.

Prodej započal v devět hodin ráno a okamžitě se začaly tvořit fronty, které se táhly až půl kilometru. Bankovka byla dostupná pouze na jednom místě, a to v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí v Praze. Za památeční bankovku dáte zhruba dvě eura.

Teď ji ale někteří lidé už vyslali do internetového prodeje. A to za sumy okolo 15 tisíc korun a i výše. Objevily se i inzeráty, kde se bankovka s Mistrem prodává za více než 50 tisíc korun! „Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem. Na Euro Souvenir bankovky se nepřijímají rezervace a není ani možný výběr konkrétního čísla,“ nechala se slyšet společnost Supraphon.

Podle odborníků je Česko sběratelskou velmocí. Bankova s Gottem bude podle předpokladů nabývat na hodnotě. Každá věc má svého kupce. A je téměř jisté, že až jednoho dne Mistr odejde, tak bankovka se znovu zhodnotí.

Související články

Další články