Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Šéfka TOP 09 zásadně nesouhlasí s jednáním Vojtěcha Filipa: Měl by odstoupit z čela Sněmovny

Šéfka TOP 09 zásadně nesouhlasí s jednáním Vojtěcha Filipa: Měl by odstoupit z čela Sněmovny
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Odstoupení
TOP 09 vyzvala k odstoupení místopředsedu Sněmovny a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. Podle šéfky strany TOP 09 Markéty Pekarové Adamové se Filip dopustil nevhodných výroků na účet komunálních politiků, které by neměly být tolerovány, a proto by měl být odvolán ze své funkce.

V poslední době se hodně řeší problém pražského primátora Zdeňka Hřiba a starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře Hřib nechal kvůli rozhodnutí magistrátu přejmenovat náměstí, kde sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova. Kolář pak nechal odstranit sochu sovětského maršála Koněva.

Stížnost Filipa

Oba jsou nyní ostře kritizováni Ruskem, a proto si zažádali o policejní ochranu. Na to reagoval místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. "Někteří tzv. komunální politici mají dost drzosti dělat bez mandátu od voličů dokonce i zahraniční politiku, a to i proti vládě ČR. Když se pak proto dostanou do potíží, tak škemrají, aby je za peníze daňových poplatníků Policie ČR chránila. Jejich strážníci jim najednou nestačí," stěžoval si na sociální síti.

TOP 09 chce Filipa odvolat

Šéfce strany TOP 09 Markétě Pekarové Adamové se reakce Filipa absolutně nelíbí. Vyzvala ho tedy, aby odstoupil ze své funkce. "Pomáhá zájmům Ruské federace. Každý poslanec, kterému záleží na důvěryhodnosti Poslanecké sněmovny, by měl hlasovat o jeho odvolání," uvedla Pekarová Adamová.

Zároveň si myslí, že by česká vláda měla zakročit proti vměšování Ruska do záležitostí České republiky. Chtěla by vyhostit i jejich diplomata. "Nejsme ruská gubernie," zdůraznila.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy