Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Šéfka TOP 09 Pekarová Adamová: Proč nezlomila hůl nad obviňovaným Ferim?

Markéta Adamová Pekarová: Nové vyjádření ke kauze Dominika Feriho
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
KAUZA

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v otevřeném rozhovoru pro Blesk Zprávy mluvila o kauze exposlance Dominika Feriho (ex-TOP 09), který je obviňován z nevhodného chování vůči ženám. Proč šéfka vlivné politické strany nad čtyřiadvacetiletým politikem nezlomila hůl?

Markéta Pekarová Adamová, jež předsedá TOP 09, se ihned po zveřejnění informací o tom, že se měl exposlanec Dominik Feri v minulosti dopustit nevhodného chování vůči ženám, které mělo místy přerůst i k vynucování si pohlavního styku, vyjádřila, že Feriho považuje za svého přítele a věří, že očistí své jméno.

Pak ale jako kdyby v názoru přitvrdila... Já bych to tak nenazývala. Myslím, že když někoho znáte mnoho let, tak se vám opravdu velmi těžce srovnává s tím šokem, který vám způsobí taková informace. Stále se bavíme o informacích, které jsou ne v rovině anonymních nařčení, ale samozřejmě je bereme velmi vážně a nebagatelizujeme je. Rozhodně to nejsou nařčení, která bychom brali jako nezávažná, naopak,“ sdělila pro Blesk Zprávy šestatřicetiletá Pekarová Adamová.

Logicky, když se něco takového dozvíte o své kolegyni nebo kolegovi, kterého znáte mnoho let, tak se asi umíte vžít do situace, že to pro vás není lehké zpracovat. I přesto, co vše se děje, tak nezavrhnu ta léta jen tak. Myslím, že tak jako každý jiný, tak i Dominik má právo na spravedlivé vyšetření v celé věci. Na spravedlivý soud, jestliže se na něj dostane. Stejně tak jako na to mají právo ty údajné oběti,“ pokračovala politička s tím, že je přesvědčena, že její politická strana se k celé situaci postavila velmi rychle.

S Dominikem Ferim léta sdílela kancelář

Politička si přeje, aby se takové věci neděly. A v případě, že se už udály, aby se nikdy neopakovaly. Chtěla by, aby došlo k nějakému vyřešení i pro samotné údajné oběti. To je teď na prvním místě,“ konstatuje Pekarová Adamová, která s Ferim sdílela léta kancelář a nikdy u něho prý podezřelé chování, na které upozornil ve svém článku Deník N a A2larm, nezaznamenala. „Možná měl pro někoho příliš odvážný, drzý smysl pro humor, ale rozhodně jsem ho nezažila v situaci, kdy by někoho vyloženě urážel a podobné věci,“ dodává.

Šéfka TOP 09 rovněž uvedla, že od zveřejnění onoho článku v kontaktu s Ferim byla, ale nerada by to dále rozvíjela.

V rozhovoru pro Blesk Zprávy odpovídala i na otázku, jestli cítila vztek nebo zlost, když se informace o údajném Feriho chování dozvěděla. Ty pocity jsou samozřejmě smíšené. Nebudu se tvářit, že mě to nějak nemrzí, nešokovalo nebo že jsem byla v pohodě. Snažím se na to nahlížet podle systému padni komu padni. Ale jak už jsem řekla, je to pro mě o to těžší, že Dominika znám řadu let a seděla jsem s ním ve společné kanceláři. Nějakou dobu mi ještě potrvá se smířit a vyrovnat s tím, že se jedná o mého kamaráda.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy