Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se omlouvá za papalášství na fotbale: Morálně jsme selhali

Zdroj: Profimedia
KAUZA
Včerejší událost s fotbalovým utkáním Evropské ligy hýbe společností. Na zápas Slavie a Leicesteru byli pozvaní VIP hosté, mezi kterými se objevili premiérův poradce Roman Prymula, šéf České televize Petr Dvořák, hradní kancléř Vratislav Mynář nebo třeba europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Kauza vyvolala velkou vlnou reakcí, premiér s Prymulou rozvázal spolupráci. Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se na sociálních sítích omlouvá a lidé v komentářích se mu posmívají.

"Slavia neporušila žádné epidemiologické nařízení. Všichni hosté jsou dlouholetými fanoušky klubu, prošli PCR testy a netestujeme názorovou příslušnost našich fans. Současná etapa pandemie v ČR však vyžaduje více než cokoliv jiného solidaritu. V tom jsme udělali obrovskou chybu," napsal ve čtvrtek večer Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie, na svůj Twitter v reakci na fotografie, které byly pořízeny na fotbalovém zápase Slavie a Leicesteru.

Tvrdík schytal řadu negativních reakcí i na to, že na zápase seděl bez roušky či respirátoru. "Hlavně nenápadně, aneb pod kapucí mě nikdo nepozná," píše satiricky jeden komentující na Twitteru. "Má ochranný knír třídy FFP3," doplňuje pobaveně další k fotografii Tvrdíka bez ochrany úst.

Na běžné zápasy sice lidé nesmí, ale třeba na zápas Evropské ligy si klub může pozvat vybrané hosty. "Pozvání VIP hostů na včerejší zápas bylo v intencích toho, že máme být jako přední český klub vzorem a pozitivním symbolem a na zápasy nemohou všichni naši fanoušci, morálním selháním. Omlouvám se," doplnil Tvrdík v pondělí ráno na Twitteru.

"I můj pětiletý syn už ví, jak se má chovat, aby se pak nemusel omlouvat. Takovouhle omluvu od dospělého neberu," reaguje jeden z diskutujících pod Tvrdíkovou omluvou. Jiný se v diskuzi vyjadřuje k hostům, kteří byli na zápas vybraní. "VIP nevadí. Kvitová, Mareš, Pavel Novotný, Prachařové, to jsou slávisti, kteří by mi opravdu nevadili. Tohle byl letošní svátek fotbalu pro pár lidí, ale místo slavistů to viděla politická břečka."

Největší kritice však čelí premiérův poradce Roman Prymula. Ten krátce před účastí na zápase mluvil o tom, že by se měl kvůli pandemii koronaviru zavést tvrdý lockdown. „Nemůže to být tak jako doteď, kdy jsou nějaká opatření, která se vůbec nedodržují, muselo by to být nastaveno přísně, aby k těm kontaktům nedocházelo,“ řekl pro eXtra.cz Prymula. Premiér Andrej Babiš chvíli po zveřejnění fotografií s Romanem Prymulou rozvázal spolupráci.

Související články

Další články