Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Šéf Motola Miloslav Ludvík se nakazil koronavirem: Spíš bych řekl, že mám zápal plic, míní

Šéf Motola Miloslav Ludvík se nakazil koronavirem: Spíš bych řekl, že mám zápal plic, míní
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
covid-19
Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík (57) měl pozitivní test na nemoc covid-19. Byl hospitalizován na interním oddělení nemocnice, kterou vede. Sociální demokrat Ludvík byl od listopadu 2014 do prosince 2017 ministrem zdravotnictví. Letos v říjnu neúspěšně kandidoval do Senátu v Praze 5.

"Spíše bych řekl, že mám zápal plic," řekl ředitel pražské FN Motol Miloslav Ludvík portálu Seznam Zprávy, který informaci přinesl. "Ale ano, byl jsem pozitivně testován na covid," dodal.

Další vysoce postavení se nakazili covidem

V současnosti má covid-19 v Česku přes 71 500 lidí, u kterých byla koronavirová infekce potvrzena testem. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. Hospitalizovaných je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 5048 nakažených.

Ludvík není zdaleka jedinou veřejně známou osobností, která se novým typem koronaviru infikovala. Koronavirem se nakazili vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman či ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Osm tisíc mrtvých s koronavirem

Od začátku epidemie zemřelo v Česku přes 8000 lidí s prokázanou nákazou novým koronavirem. Na sobotu připadá zatím 11 případů. Vyplývá to z dat, která mimořádně ve 13:30 aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Oproti údaji z rána úřad navýšil počet úmrtí o 36 na 8003. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo na 57 bodech.

Nové údaje se výrazně liší také počtem vyléčených, který stoupl na 437 385, zatímco ráno jich bylo o 12 359 méně. V důsledku toho se změnil i údaj o počtu aktuálně nemocných, kterých je 71 516 namísto téměř 83 000 ráno.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy