Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sedmnáctiletá dívka má od narození hrůzu z jídla, tohle je její nejkratší seznam povolených potravin v dějinách vaření!

Leah Frost z Leedsu se cpe jenom špagetami z plechovky.

Její matka tvrdí, že fobií z jídla trpí už od narození a může za to ona sama. Měla prý během kojení nedostatek mléka v prsou a to způsobilo její dceři následnou psychickou poruchu. Její sedmnáctiletá dcera totiž jí jenom vybrané potraviny.

Jenže těch je opravdu jenom pár. Spočítali byste je na prstech jedné ruky.

Leah Frost celý život odmala jí pouze špagety z plechovky, hranolky, piškotový dort, tvrdý sýr a suchý chléb. Nic jiného. Jenže to není vše, tyto potraviny navíc musejí pocházet jen z určitého obchodu nebo od jisté značky.

Například plechovkové špagety spořádá pouze od firmy Heinz, sýr musí být z obchodního řetězce Morrisons. Leah tvrdí, že podvést ji je nemožné, okamžitě pozná, že potraviny na talíři jsou odjinud, než jak je zvyklá, a to i jen pohledem.

„Občas mi někdo něco podstrčí, protože ti lidé nechápou, že je to skutečně nemoc,“ říká Leah. „Ale já poznám, že jídlo není v pořádku, a začnu hned cítit úzkost. Dostává mě to do obtížných situací, hlavně když jsem s přáteli. Moc nechápou, že nemohu jíst to co oni. Dokonce jsem kvůli své fobii chodila i na kognitivně behaviorální terapii, ale jediným výsledkem bylo, že jsem do sebe dostala jeden plátek mrkve a to bylo všechno.“

Na její zdraví ale tahle neuvěřitelná životospráva vliv nemá, dokonce ani na její postavu. Mladá dívka si pořád drží velikost 38, i když jediné, co do sebe dostane, jsou tuky a sacharidy.

Související články

Další články