Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Sedmiměsíční Mie z Ostravska diagnostikovali virózu: Skončila na ARO s postcovidovým syndromem

Zdroj: Pixabay
špatná diagnóza
Obrovský strach měla maminka Renata Tunegová (34) z Ostravska o svou sedmiměsíční dceru Miu, která dříve prodělala covid-19. Průběh onemocnění byl bezpříznakový, ale to, co přišlo poté, byl pro matku i dítě naprostý horor. U malé se totiž objevil tzv. postcovidový syndrom. Doktoři však tvrdili jinou diagnózu...

U dětí se po prodělání nemoci covidu-19 občas objeví tzv. postcovidový syndrom. Může se projevit i několik týdnů po prodělání koronaviru a jde o vážnou imunitní reakci, která může skončit i multiorgánovým selháním. Hlavními příznaky jsou bolesti břicha, ošklivá vyrážka, horečky a otoky očních víček.

Sedmiměsíční Mia covid-19 prodělala a nemoc přešla bez příznaků. Její mamince Renatě Tunegové ze Staré Bělé na Ostravsku se nelíbilo několik prvotních příznaků, které připomínaly alergickou reakci. "Začalo to zarudnutím obličeje. Pak se ale přidaly teploty, objevily se fleky na tělíčku a nakonec byla Mia apatická. Myslela jsem si, že je dehydrovaná, protože den předtím zvracela," řekla Blesku matka s tím, že Mie lékař na pohotovosti diagnostikoval virózu zkombinovanou s růstem zoubků. Lékař pak dodal, že pokud se stav dcery zhorší, má jet do nemocnice.

Obrovský strach

Tam vyjela Renata hned po návštěvě pohotovosti. Ve Fakultní nemocnici Ostrava lékaři hned po prvním vyšetření přišli s postcovidovým syndromem a pro matku i dítě začalo pět dnů hororu. "Malou mi převezli na ARO. Myslela jsem, že umřu strachy. Věděla jsem, že může být zasaženo srdíčko a jiné orgány. Výsledky byly špatné," svěřila se webu Renata. Hrozilo, že holčičce selžou orgány. Maličká Mia měla ale štěstí, protože léčba začala rychle zabírat a po pěti dnech Renatinu dcerku lékaři zbavili několika hadiček.

"To už se konečně začínala usmívat a já doufala, že je z nejhoršího venku," oddechla si maminka, která je s malou v současné době doma. "Nikomu bych to nepřála, u tohoto syndromu se hraje o čas. Ostatní rodiče by měli dát na intuici stejně jako já," doplnila paní Tunegová.

Související články

Další články