Sedmiletý hrdina z Hlinska: Jiří Bouška vybojoval titul mistra světa

Zdroj: chess.cz
úžasné
V Minsku proběhlo mistrovství světa dětí v rapidu a bleskovém šachu. Ohromný úspěch nyní oslavuje teprve sedmiletý hoch z Hlinska. Jiřímu Bouškovi se podařilo získat titul mistra světa v rapid šachu v kategorii do 8 let. Vybojoval si 8 bodů z devíti partií.

Mladičký Jiří Bouška se účastnil MS dětí v rapidu a bleskovém šachu v běloruském Minsku, a že se mu to vyplatilo. Do školy se totiž vrátí jako velký hrdina. Sedmiletý hoch z Hlinska si domů veze titul mistra světa v rapid šachu v kategorii do 8 let.

Podařilo se mu získat 8 bodů z devíti partií a český reprezentant se tak umístil na prvním místě. V závěsu za ním na druhém místě skončil Ázerbajdžánec Rafael Bayramli a třetí místo obsadil Barad Yeganegi z Íránu. Pro Jiříka i jeho maminku je to ohromný úspěch. Na okamžik, kdy si přebíral cenu, jistě oba jen tak nezapomenou.

"Turnaj v rapid šachu na MS v Minsku začal Jirka třemi výhrami a postupně se propracoval na první šachovnici. Ve 4. kole hrál černými a držel rovnou pozici až do 38. tahu, poté však nenašel vhodné pokračování a soupeř toho využil. Dnes 17.8. se hrálo 5.-9. kolo. O medailistech rozhodovalo poslední kolo, do něhož nastupovali čtyři hráči se 7 body. Jirka na druhé šachovnici černými svého soupeře pěkně přehrál. Druzí dva sedmibodoví hráči remizovali. Jirka tak vyhrál s půlbodovým náskokem, kdy získal 8 bodů," okomentovala Jiříkova maminka Erika Boušková pro šachový svaz ČR.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní