Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Sedmiletá Verunka trpící lomivostí kostí se možná poprvé postaví na vlastní nohy!

Zdroj: archiv

Ačkoliv Verunka Hambálková z Valašského Meziříčí oslavila již sedmé narozeniny, kvůli vážnému onemocnění, takzvané lomivosti kostí, ještě nikdy neudělala sama ani krok

Lékaři přerovské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, však před několika dny provedli unikátní chirurgický zákrok, který malé pacientce i jejím rodičům možná od základu změní život

V Česku byla tato operace provedena vůbec poprvé, a to pomocí speciálního Fassier-Duval teleskopického hřebu, který v těle dívky sám „poroste“ společně s deformovanou kostí.

Pokud se Verunka postaví na vlastní nohy, mohla by být nadějí i pro další pacienty, kterých je u nás v současné době asi 20.

Lidé trpící touto vzácnou nemocí mají totiž kosti extrémně náchylné ke zlomeninám a nohu si mohou zlámat i při takových činnostech, jako je například oblékání ponožky.

Díky lékařskému týmu kolem přerovského ortopeda Karla Ročáka a profesora Jana Poula z brněnské fakultní nemocnice se však možná stane zázrak.

Verunku před vysněným cílem čekají ještě další zákroky, ale pokud se vše bude vyvíjet podle plánu, tak by dívku mohl dle lékařů čekat nadějný začátek příštího roku.

My smekáme a držíme všechny pěsti!

Související články

Další články