I když se vám může zdát úplně fádní, běžná a zanedbatelná, měli byste se u ní zastavit a podrobně si ji prohlédnout.

Tohle je 9 zajímavostí, které jste o sedmikráskách určitě nevěděli!

1) Naši předci věřili, že první tři sedmikrásky, které na jaře najdeme, jsou obzvláště léčivé, že nás budou po celý rok chránit před horečkou, zlými pohledy a neštěstím.

2) Sedmikrásky, které se natrhají na sv. Jana (tedy 24. června) mezi dvanáctou a třináctou hodinou, tedy v době, kdy je slunce nejvýše na obloze, mají údajně zajistit štěstí při veškerém konání.

3) Podle květomluvy v sobě sedmikráska ukrývá hlubokou vnitřní moudrost.

4) Všichni léčitelé a bylinkáři se většinou shodují na tom, že pití sedmikráskového čaje podporuje látkovou výměnu, mírní kožní onemocnění a při kašli uvolňuje pevně uvízlý hlen.

5) Jak známo, sedmikráska je rostlinou, která se vždy opět napřímí, ať je sebevíc sešlapávána. A její vůle žít se přenáší i do léčivých účinků, kterými se vyznačuje.

6) Říká se, že sedmikrásky jsou rozseté síly hvězd, jejichž paprsky se dotkly Země.

7) Sedmikráska se používá při nedostatku vápníku v těle, protože dokáže tento prvek na sebe vázat.

8) Zevně ve formě koupelí slouží sedmikráska jako prostředek na špatně se hojící rány, vyrážky, lupénku, lišeje, akné, k ošetření bércových vředů a při kožních zánětech.

9) Vzhledem k velkému podílu minerálních látek se tak do organismu dostanou i chybějící prvky, takže nám mohou být nápomocny proti jarní únavě.