Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Sedmé dítě v řadě a opět domácí porod: Ekonomka Šichtařová dala dceři krásné jméno

Ekonomům Markétě Šichtařové a Vladimíru Pikorovi se narodilo již sedmé dítě.
Zdroj: Profimedia.cz
Domácí porod

Známému páru ekonomů Markétě Šichtařové a Vladimíru Pikorovi se narodil již sedmý potomek. Holčička se jménem Alex přišla na svět domácím porodem, ostatně jako všechny předchozí děti tohoto páru. Radostnou zprávu Šichtařová sdílela na sociálních sítích. 

Ve středu se šťastnému páru narodil v pořadí již sedmý potomek, z toho třetí holčička. Té dali ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora jméno Alex. „Dneska (ve středu - pozn. red.) ráno se narodila Alex, 4 kg, 7. miminko. Porodní asistentka to navzdory snaze tak trochu nestihla #free4ever,” napsala na svůj facebookový profil Šichtařová. Asistentka tedy nakonec porod nestihla, ale naštěstí proběhl bez jakýchkoliv problémů.

Dcera se narodila 21. dubna a její jméno Alexandra je také zrovna ten den uvedeno v kalendáři. Bude tak slavit svátek i narozeniny v jeden den. „Holčička se měla narodit mnohem dřív, proto také nikoho nenapadlo, že by se mohly spojit narozeniny a svátek do jednoho dne. Že to tak nakonec dopadlo, byla víceméně 'nehoda' a náhoda. Ale vzhledem k tomu, že bylo jméno vybráno už dlouho, nechtělo se nám to na poslední chvíli měnit,” uvedla Šichtařová v článku pro Blesk Zprávy.

Dneska ráno v 8 hodin se narodila Alex, 4 kg, 7. miminko. Porodní asistentka to navzdory snaze tak trochu nestihla 🤭 #free4ever

Zveřejnil(a) Marketa Sichtarova dne Středa 21. dubna 2021

Jedině domácí porod

Šichtařová je známá propagátorka domácích porodů. O tématu se rozmluvila v minulosti i pro deník Právo. „To téma si zaslouží, aby bylo otevřeno, ale jinak je to soukromá věc každé ženy, která by měla mít právo rozhodovat o svém těle. Řada z nich si z porodnice nese těžký traumatický zážitek, není schopná následně kojit a postarat se o dítě, protože má poporodní deprese. Otázka tedy stojí, jestli rodit přirozeně, nebo pod nátlakem,” řekla v minulosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy