Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sedm zbabělých grázlů má smůlu: Policie už zná útočníky z centra Prahy a JE JIM NA STOPĚ!

+ Další 3 fotografie
Velký poprask způsobilo zveřejnění otřesného případu brutálního napadení číšníka v centru české metropole. Sedm mužů ho dobilo tak, až skončil v bezvědomí na jednotce intenzivní péče a musel se podrobit operaci. Pokud se někdo bál, že grázlům jejich chování projde, už nemusí!

Nehorázný útok od skupiny mužů, u nichž policie předpokládá, že jde o turisty, se odehrál v sobotu kolem devatenácté hodiny v podvečer. Muži se na zahrádce podniku v pražské Vladislavově ulici chtěli napájet vlastním alkoholem. Když jim to číšník logicky neumožnil, zmlátili ho.

Po bitce zmizeli, policie po nich proto vyhlásila celostátní pátrání. A zdá se, že to buď brzy povede, nebo už vedlo k úspěchu.

„Po zveřejnění případu jsme obdrželi asi desítku poznatků k podezřelým mužům. Tyto poznatky kriminalisté prověřují a vše nasvědčuje tomu, že brzy budeme mít potvrzenou totožnost útočníků. Nicméně již v tuto chvíli můžeme konstatovat, že zveřejnění případu přineslo důležité informace a nasměrovalo prověřování konkrétním směrem,“ uvedl mluvčí pražských ochránců zákona Jan Daněk.

Co to přesně znamená? To policie momentálně z taktických důvodů nechce říci.

„Vypadá to, že jsme na velmi dobré cestě. Kolegové však nyní nechtějí být úplně konkrétní. Chtěli jsme uveřejnit přesnější informace, kriminalisté nás ale zabrzdili, abychom ještě vyčkali,“ doplnil pro eXtra.cz mluvčí.

Může to znamenat buď to, že podezřelé již mají v báni, zatím ale nemají potvrzeno na tisíc procent, že jde o útočníky, nebo se již třeba přes ubytovatele dozvěděli jejich nacionále a blíží se zatčení. V tom případě by zveřejnění podrobností celý plán mohlo zhatit.

Velmi brzy se však pravděpodobně dozvíme pozitivní zprávu, že sedmičce cizinců zákeřné napadení, za které jim hrozí až deset let vězení, neprojde. A patrně ani zbití muže, který se měl zastat osahávané dívky.

Jestli je opravdu policisté čapnou, skončí pravděpodobně okamžitě ve vazbě.

Související články

Další články