Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Sedm tajemství filmu Tankový prapor: Nepojízdné tanky, lechtivé scény a životní lásky

Zdroj: csfd
+ Dalších 9 fotografií
zajímavosti
Už je tomu dávno, co byl natočen snímek Tankový prapor. I po letech ovšem diváky baví a když běží v televizi, mnozí si sednou na gauč a sledují první porevoluční film, který vznikal za soukromé peníze. Jsou ale i tajemství, o kterých mnozí fanoušci neví.

Film Tankový prapor do kin nalákal více než dva miliony diváků, i když jeho zrod nebyl vůbec jednoduchý. Následně se stal jedním z kultovních snímků, na které diváci s radostí koukají pokaždé, když je v televizi. Věděli jste o zajímavostech, které skrývá?

  • Scénárista Radek John dokázal napsat kompletní scénář za neuvěřitelných čtrnáct dnů.
  • Než se Vít Olmer pustil do natáčení Tankového praporu, dostal nabídky režírovat Obecnou školu, kterou Zdeněk Svěrák napsal přímo pro něj. Olmer se ale rozhodl jinak.
  • Erotické scény Lukáše Vaculíka a Simony Chytrové se točily v paneláku na sídlišti. Když byla scéna dotočena, ozval se bouřlivý potlesk a pískot. Štáb zapomněl na to, že na sídlištích je vše vidět a sousedi si hledí do oken.
  • Autor předlohy přiletěl na premiéru společně s manželkou ruským vrtulníkem a způsobil tím docela pozdvižení. Premiéry se zúčastnila i Adina Mandlová, která prohlásila, že to bylo spíše jako binec než premiéra.
  • Mezi Vlastimilem Zavřelem a Vítězslavem Jandákem panovalo napětí. Ve skutečnosti to bylo ale ještě horší, jelikož mezi herci byla spíše bojovná nálada. Důvodem bylo to, že Jandák chvíli před natáčením přebral Zavřelovi přítelkyni.
  • Vít Olmer nikdy na vojně nebyl, protože měl modrou knížku. Během natáčení poznal svoji životní partnerku Simonu Chytrovou.
  • Jednalo se o první český porevoluční film, který se ale natáčel za soukromé peníze, nikoliv z dotací.

Na snímek, který ve své době sklízel obrovský úspěch, se můžete podívat v dnes od 22:00 na ČT1. Věděli jste o těchto tajemstvích?

Související články

Další články