Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Sedm let od tragické smrti Paula Walkera: Milovaná dcera Meadow sdílela fotku z jeho dětství

Sedm let od tragické smrti Paula Walkera: Milovaná dcera Meadow sdílela fotku z jeho dětství
Zdroj: koláž eXtra.cz, foto: Profimedia.cz a archiv
+ Dalších 9 fotografií
VZPOMÍNKA
Paul Walker, který se proslavil díky úspěšné sérii Rychle a zběsile, by v září oslavil 47. narozeniny. Těch se ale bohužel nedožil. Před sedmi lety totiž tragicky zahynul během toho, co miloval – osudným se mu stala jízda rychlým autem. Zanechal za sebou i tehdy patnáctiletou dceru Meadow Walker, která na něj stále vzpomíná.

Paul Walker se narodil v roce 1973 v Kalifornii. Vystudoval křesťanskou střední školu a následně studoval podmořskou biologii, odmala ho to ale táhlo k filmu. Začal se tak objevovat v reklamách a televizních seriálech a střihl si i role v Highway to Heaven nebo Who's the Boss?.

Paul Walker jako Brian O'Conner

Svou první filmovou roli dostal v roce 1986, kdy se objevil v hororové komedii Příšera z šatníku. Zájem o něj byl i nadále, a tak se Paul ukázal i v takových snímcích, jako jsou Městečko Pleasantville, Taková normální holka nebo Lebky.

Jeho nejslavnější rolí ale byl Brian O'Conner ve veleúspěšné sérii Rychle a zběsile, kde se objevil už v roce 2001. Na tuto roli se Walker, který miloval také surfování a vlastnil hnědý pásek v brazilském jiu-jitsu, opravdu hodil. Absolvoval mnoho řidičských a závodnických kurzů a sám natočil i řadu kaskadérských scén. Film se setkal s obrovským úspěchem a po dvou letech se v kinech objevilo jeho pokračování.

Walker si díky Rychle a zběsile naplno otevřel dveře do světa Hollywoodu a zahrál si i ve filmech Dárek z lásky, Gangsteři nebo Vehicle 19.

Tragická smrt Paula Walkera

Svůj poslední film, kterým byl snímek Hours, dokončil v roce 2013. Víc už toho bohužel nestihl. Třicátého listopadu roku 2013 totiž nezvládl rychlou jízdu autem, ve kterém seděl společně s kamarádem Rogerem Rodasem, s nímž se vracel z charitativní akce pořádané Walkerovou charitou. Své porsche napálil do stromu a Walker na následky traumatických zranění a požáru bohužel zemřel.

Dcera Paula Walkera

Walkerova smrt zasáhla miliony jeho fanoušků. A taky jeho dceru Meadow, která se narodila díky jeho tehdejšímu vztahu s Rebeccou Sotero. Meadow na něj nezapomněla a na svém Instagramu sdílela dojemnou fotku, která zachycuje šťastné chvíle s jejím tátou. „Šťastné Díkůvzdání. Jsem ti vděčná za všechno,“ napsala dojemně u snímku, na kterém s Walkerem vypadá tak šťastně.

Meadow u fotky posbírala přes 130 tisíc „lajků“ a dočkala se mnoha povzbudivých komentářů. „Odpočívej v pokoji, krásná duše,“ stálo v jednom z nich. „Tvůj otec byl skvělý člověk. Vždy žije v našem a tvém srdci,“ objevilo se také.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy