Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sebevražedný atentátník v Pákistánu zabil 65 lidí

V Pákistánu zemřelo 65 lidí, počet obětí nejspíš ještě poroste.
Zdroj: profimedia.cz
Útok sebevražedného atentátníka si ve městě Láhur na severovýchodě Pákistánu vyžádal přinejmenším 65 mrtvých a více než 280 zraněných. Mezi oběťmi jsou křesťané, kteří slavili Velikonoce, především ženy a děti.

K výbuchu došlo na parkovišti u vchodu do parku na předměstí Láhuru, metropole Paňdžábu. Nedaleko od místa výbuchu bylo dětské hřiště. Mezi mrtvými jsou tedy převážně ženy a děti. Počet mrtvých nejspíš ještě poroste, protože většina lidí je ve velmi vážném stavu.

„Plameny při explozi šlehaly tak vysoko, že sahaly až nad stromy. Viděl jsem těla létající vzduchem,“ řekl Hasan Imrán, který byl v parku na procházce. Televizní záběry z místa ukazovaly množství zraněných žen a plačících dětí.

Po útoku byly vládou uzavřeny všechny parky a země vyhlásila třídenní smutek. Zavřely se také obchody a obyvatelé Láhuru se vydali do nemocnic darovat krev.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, na severu Pákistánu ale často útočí radikálové z hnutí Tálibán i z dalších islamistických skupin.

Související články

Další články