Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Sebevražedná hra MOMO útočí: Klučina (†11) se zabil, dívenka (7) mlátila hlavou o stěnu!

+ Dalších 5 fotografií
Pozor na děti
Už je tady zas! Sebevražedná hra Momo, která prostřednictvím nechutné postavičky s vykulenýma očima vyhrožuje dětem smrtí, se po delší době vrátila. Tentokrát se má vyskytovat v pohádkách na YouTube, v případě, že získá telefonní čísla, obtěžuje prý děti přes WhatsApp. Případy, kdy nevinným ratolestem převrátí život naruby, se množí. Klučina (†11) si sáhl na život, holčička (7) zase ve škole mlátila hlavou o zeď, druhá (5) si kvůli Momo ostříhala vlasy!

Je to noční můra všech rodičů, o které si všichni mysleli, že je s ní nadobro konec. Jenže sebevražedná hra Momo se vrátila a zdá se, že tentokrát v mnohem větším rozsahu a síle.

Jak informoval britský portál mirror.co.uk, Momo měla infikovat videa na YouTube, z valné většiny dětské pohádky jako Prasátko Peppa. Vyskytuje se i ve videích z nesmírně populární hry Fortnite.

„Momo tě zabije, dnes večer si pro tebe přijde, ráno už bude po tobě,“ začne děsivá podobizna zpívat vystrašeným dětem. A tím to zdaleka nekončí, ukazuje jim i strašidelné obrázky a rozdává nebezpečné úkoly. To všechno pod hrozbou, že přijde zabít ratolest nebo někoho z rodiny.

Kromě YouTube se prý vyskytuje i v aplikaci WhatsApp, kterou používá přes miliardu a půl lidí. Děti přitom tvoří nezanedbatelné procento.

Zabiju ti rodiče

Že nejde o pouhou fámu, dokazuje i tragický případ chlapce CJ Santose (†11) z Filipín. Způsobil si taková zranění, že skončil v nemocnici, kde jim naneštěstí podlehl. „Budu následovat svého učitele a všechny je zabiju,“ řekl podle zdrcené matky těsně před smrtí.

Mladou maminku vyděsila její dcera Callie (7). Šla ji zrovna vyzvednout ze školy a našla ji při mlácení hlavou o zeď. Dívenka u toho měla ječet jako smyslů zbavená. „Potom mi řekla, že mi nemůže prozradit, proč to dělala, protože je to tajemství,“ řekl zděšená matka britskému webu dailymail.co.uk s tím, že v dceřině telefonu našla fotky Momo. Jiná holčička (5) si kvůli ní ostříhala vlasy, chlapeček (6) zase trpí nočními můrami kvůli výhrůžkám, že Momo přijde zabít jeho maminku.

Od umění k vraždění

Britská policie nyní zjišťuje, jakými prostředky by mohla Momo zablokovat. V Česku, kde se naposledy před dvěma lety objevila podobná sebevražedná hra Modrá velryba, se zatím Momo zřejmě nevyskytla.

Původně šlo přitom o umělecké dílo, Momo jako figurku lidské hlavy na pařátech vytvořil japonský designér Shiki. Podobiznu Momo mu však ukradli a učinili z ní vražedný nástroj.

Mohlo by vás zajímat

Další články