To tvrdí i její kamarád Mattius Jacques (24), který ji nikdy neviděl nosit hidžáb, chodit do mešity ani se modlit. Nikdy prý navíc nemluvila o zprávách z Blízkého východu.

„Byla normální, nosila západní šaty. Nebyla ani trochu nábožensky založená. Byla jako já nebo vy. Chodila ven a žila naplno, pořád někde na párty. Jejímu otci to nevadilo, byl v pohodě. Hraje na kytaru a dřív dělával v automobilce. Chodí sice do mešity, ale není ortodoxní.“

Jeho výpověď potvrdil pro Mirror i Amin Abou (26), který žil nedaleko Hasny ve francouzském pohraničním městě Creutzwald: „Byla tu před třemi roky na asi dva měsíce. Nepracovala a myslím si, že ani nedokončila školu. Milovala párty a chození do klubů. Pila hodně alkohol, kouřila a spala se spoustou různých kluků. Měla špatnou pověst. Neměla žádné opravdové přátele, jen známé, se kterými chodila ven. Myslím, že měla hodně osobních problémů. Hlavně v rodině. Nežila se svou matkou, vyrostla v dětských domovech. Má bratra s mentálním postižením, který dříve žil v domově v Marseilles. Vyrostla v St Denis a to je vážně špatná čtvrť. No a když nemáte rodinu, tak je snažší se zapojit do špatných věcí.“

Její matka ale trvá na tom, že Hasna byla moc milá dívka a za všechno může Abdelhamid Abaaoud, strůjce pařížských útoků.

„Syn mé sestry jí úplně vymyl mozek,“ vypověděla.

Známí Hasny se domnívali, že extremismus je zkrátka jen fáze, kterou mladá žena prochází.

„Nikdy se o studium náboženství nezajímala. Nikdy sem ji ani neviděl otevřít Korán, Byla pořád na Facebooku a WhatsApp,“ uvedl její bratr pro MailOnline s tím, že se stala věřící teprve asi před měsícem. I to ale Abaaoudovi evidentně stačilo.