Jordanu našla její 17letá dcera. Bohužel už bez známek života. Jordana se oběsila v garáži. Přitom se jí podařilo zabránit první sebevraždě svojí matky. Nakonec ale byl smutek v srdci Jordan tak silný, že se rozhodla skoncovat se životem. Ještě předtím se ale chtěla rozloučit se svým expřítelem a zavolala mu přes internet. Simon McDowell ji ale nějak špatně slyšel, tak si zapnul webkameru. To, co viděl, rozhodně vidět nechtěl.

„Nechci se s tebou vidět, chci ti jen říct sbohem,“ slyšel expřítel z telefonu, protože jí nebylo moc rozumět, zapnul si webkameru, aby viděl, co se děje. To, co uviděl, ho vyděsilo, Jordana měla okolo krku lano. Ihned zavěsil, aby okamžitě zavolal policii.

Jordana, která pracovala jako učitelka ve speciální škole, byla podle kolegů a žáků velmi milá, hodná a laskavá žena. Když se s ní rozešel její přítel, hodně dlouho se trápila. Neskutečně ho totiž milovala. Psala smutné statusy na sociální síť a před smrtí napsala. „Cítíte se někdy jako rozbitá hračka, se kterou už si nikdo nechce hrát?“

Jordana prý trpěla psychickými problémy od té doby, co v roce 2009 její matku zavraždil její milenec. Ten byl odsouzen na doživotí. Potom se s ní rozešel přítel a to byl pro Jordanu konec. Byla zdrcená a smutek byl ještě hlubší.

Ke smrti učitelky se vyjádřil i ředitel školy. „Těžko najdu slova, abych vyjádřil, jak moc nám bude chybět,“ řekl. „Jordana byla krásný člověk, kterého všichni respektovali,“ dodal. Jordana úzce spolupracovala s mladými lidmi a přinášela jim podporu v případě potřeby. Byla hodně kreativní a povzbuzovala mladé lidí k učení.