Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Sebevražda Stanislava K. ve Výměně manželek: Zlom v případu, nad štábem se stahují mraky

Zdroj: Profimedia
Výměna manželek
Kauza ohledně sebevraždy jednoho z účastníků reality show Výměna manželek, policisty Stanislava K. (†42) ze Slavkova na Opavsku, je znovu aktuální. Návrh na podání žaloby z přečinu vydírání padl na jednu osobu z externího štábu, který se na výrobě pořadu pro TV Nova podílel.

„Ve druhé polovině ledna letošního roku opavští kriminalisté předali spisový materiál v souvislosti s úmrtím, k němuž došlo loni v srpnu v obci na Opavsku, na Okresní státní zastupitelství Opava s návrhem na podání žaloby na jednu osobu. A to z přečinu vydírání,“ řekla Deníku Pavla Jiroušková z Krajského ředitelství policie Moravskoslezské­ho kraje.

Podle informací Deníku je již spisový materiál na zastupitelství.** „Musí být rozhodnuto, zda dojde k podání obžaloby, případně k jinému rozhodnutí ze strany státního zástupce,“** řekl opavský okresní správní zástupce Martin Koflák s tím, že pokud by se vina prokázala, pachateli by hrozilo šest měsíců až čtyři roky za mřížemi. Jak ale případ dopadne, je zatím ve hvězdách. Státní zástupce totiž může policii věc vrátit k doplnění, podat obžalobu, nebo také rozhodnout o zastavení trestního stíhání.

Standu vydírali, tvrdí svědci

Podle zjištění Extra.cz měl policista Stanislav K. při natáčení úmrtí v rodině a nechtěl pokračovat.** „Vyhrožovali mu milionem smluvní pokuty. Když řekl, že jim ho dá, vydírali ho, že ho zničí jako rasistu, vyhazov od policie, vláčení mediální žumpou a podobně,“** podal svědectví anonymní zdroj. Velmi podobnou výpověď podal i jeden svědek Blesku.

„Z natáčení chtěl Standa odstoupit, protože mu prý někdo umřel v rodině. To se nelíbilo jednomu člověku z externí firmy, co pořad pro Novu natáčela. Začal s ním hrát na kočku a myš,“ přiznal zdroj Blesku. „Ten chlap byl člen externího štábu, kameraman. Hrozil prý pokutou, pokud Standa skončí. Standa mu vzkázal, že mu peníze dá, což toho chlapa rozzuřilo. Vyhrožoval, že mu zařídí vyhazov od policie,“ vylíčil svědek. Z informací Deníku ovšem vyplývá, že by mělo jít o samotného režiséra z externího štábu.

TV Nova s kriminalisty od začátku spolupracuje a snaží se celé tragédii přijít na kloub. Těžkým obdobím procházel policista Stanislav sám. Nemohl se totiž obrátit ani na svou ženu, která byla kvůli natáčení u druhé rodiny v Olomouci. Před svou smrtí napsal dva dopisy na rozloučenou. Jeden byl přímo pro staršího syna, kterému napsal o tom, co se chystá udělat a kde pak naleznou jeho tělo. Díl, jehož se účastnil, televize nikdy neodvysílala.

Související články

Další články