Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Sebevražda dvojnásobné matky Zuzany (†35) z Prostřeno!: Poslední zoufalá slova pro eXtra.cz

Zuzana Drnek v nedávném pořadu Prostřeno! (2020)
Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Dalších 9 fotografií
TRAGÉDIE
Jedna z výrazných účastnic pořadu Prostřeno! Zuzana Drnek (†35), která se v show amatérských kuchařů a kuchařek svěřila, jak po příhodě s alkoholem přišla o malé děti, je po smrti. Oběsila se v jednom z fitness center, které provozovala. Jaké bylo její poslední zoufalé volání o pomoc v telefonátu s redaktorem eXtra.cz?

Zuzana Drnek hledala pomoc

„Děti patří k mámě, a ne k tátovi, který je rozhazuje po babičkách. Nejvíc mě mrzí, že ty moje 2 krásné ratolesti mají za tatínka člověka, který si zlost z rozchodu a toho, že jsem mu nedala tolik peněz, co chtěl, vybíjí na nich. Je to za mě politováníhodné a smutné,“ napsala Zuzana Drnek závěrem loňského roku. Bylo tomu ale opravdu tak?

Ještě dříve zkontaktovala i našeho redaktora, který se jí marně snažil pomoci.

Očerňování manžela

Prohlašovala, že manžel Filip, s kterým se snažila už deset měsíců rozvést, jí „unesl“ děti, kojence a tehdy šestiletou dceru. O muži tvrdila různé šokující věci, které ho neuvěřitelně očerňovaly. Když nám ale poskytla (prý jako důkaz jeho chování) zprávu, kterou mu poslala a v níž ho ponižovala a vychvalovala naopak svého nového přítele, začali jsme mít podezření o tom, že všechno nemusí být tak, jak říká.

„Potřebuji mediálně pomoci. Přes děti se mi mstí kvůli firmě, o kterou bojujeme,“ snažila se dvojnásobná účastnice Prostřena! dostat do médií s případem, raději jsme jí ale nabídli právní pomoc.

Nevím, jak vypadají moje děti, trápila se

Nevím, co mám dělat. Už ani netuším, jak moje děti vypadají. Měsíc jsem je neviděla. Je to hrozné. Chtěla jsem předběžné opatření, abych se s nimi mohla vídat, ale shodili nám to ze stolu. Měla jsem podezření, že kdo to za mě zařizoval, byl s manželem domluvený,“ spřádala podivné konspirace nešťastná Zuzana.

„Můžeš na mě napsat posudek? Viděli jsme se několikrát, znáš mě,“ prosila také redaktora, se kterým ale byla v naprosto minimálním kontaktu, proto se za ni zaručit odmítl.

Sociálka zasahuje

Že by odbor sociálně-právní ochrany dětí (hovorově sociálka) nechal desetiměsíční a šestileté dítě tatínkovi, bylo samo o sobě podezřelé.

Z takzvaného „únosu“ malých dětí se ale nakonec vyklubalo něco úplně jiného. Ani policie, na které byla, když s námi hovořila, jí proto nijak nepomohla.

Zuzanino přiznání

Druhý den v jedenáct dopoledne s ní byla komplikovanější domluva. Vypadlo z ní, že i na sociálce přiznala, že má s alkoholem dlouhodobý problém, a že manžel ve skutečnosti děti neunesl, ani je nikde nezadržuje. Trávil s nimi veškerý čas ve společné domácnosti. Sama Zuzana ale neměla problém přiznat, že ve skutečnosti se sama sebrala a odjela i s novým mužem na chatu.

Obraz utrápené matky nešťastné ze ztráty kontaktu s dvěma malými dětmi se začal rozplývat jak pára nad hrncem.

Soud rozhodl

Tři dny po našem rozhovoru Zuzanu čekal soud, který podle všeho nakonec děti definitivně přiklepl jejich otci. Zuzana se ze své složité životní situace už nikdy nevzpamatovala a dle zjištění Blesku se v pátek 8. ledna nakonec oběsila.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy