Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sebevražda během premiéry pohádky Šíleně smutná princezna a další 4 věci, které o filmu nevíte!

Sebevražda během premiéry pohádky Šíleně smutná princezna a další 4 věci, které o filmu nevíte!
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 2 fotografie
pohádka
Pohádka Šíleně smutná princezna patří mezi filmové stálice. Televize ji opakují do alelůja a je jedno, jestli jsou zrovna Vánoce nebo se paříme v létě u vody. Není divu, je to opravdu povedená pohádka s výborně vybranými herci. Jistě jste ji viděli několikrát, ale co o filmu nevíte?

1. Sebevražda

Premiéra filmu je obestřena dramatickou událostí. Během ní se zabila zabila dcera Stelly Zázvorkové, která v pohádce hrála chůvu. Janě Kopecké, kterou měla Zázvorková s dalším slavným hercem, Milošem Kopeckým, bylo tehdy 15 let a dosud se neví, proč se rozhodla vzít si život. Někdo říká, že stejně jako její otec trpěla depresemi. Prý také nezvládala slávu své matky a cítila se méněcenná.

2. Jak to bylo se jmény?

Jména hlavních protagonistů zazní ve filmu jenom jednou. A filmaři si s tím hlavu nelámali. Princezna se jmenuje Helena. Stejně, jako zpěvačka Helena Vondráčková. A překvapení se nedočkáte ani u prince. Ten se jmenuje Václav, stejně jako jeho představitel Václav Neckář.

3. Kvůli Menzelovi přišla o roli

Helena Vondráčková (69) si měla s Neckářem zahrát už ve filmu Ostře sledované vlaky. Prošla kamerovými zkouškami, ale nakonec se nelíbila režisérovi Menzelovi. Ten ji vyřadil proto, že byla vyšší než drobný Neckář.

4. Mladý talent

Všechny písně k filmu složil hudebník Jan Hammer. Na tom by nebylo nic zajímavého, pokud by mu v té době nebylo pouhých 17 let.

5. Úpěch

Film je z roku 1968 a tenkrát ho v kinech viděly tři miliony diváků!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy