Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Sdílené těhotenství: Z lesbických manželek se staly matky, syna odnosily obě

Sdílené těhotenství: Z lesbických manželek se staly matky, syna odnosily obě
Zdroj: Facebook
+ Dalších 8 fotografií
kuriozita
Lesbický pár Jasmine Francis-Smith (28) a Donna Francis-Smith (30) se zapsal do historie. Ženy z Británie se staly matkami chlapečka, jehož očekávání spolu doslova fyzicky sdílely - v děloze ho totiž měly obě dvě. Malému Otisovi jsou nyní dva měsíce, daří se mu skvěle a přišel na svět díky metodě zvané sdílené mateřství.

Jasmine Francis-Smith se svou manželkou Donnou Francis-Smith žily spokojenými životy. Práce je bavila, manželství jim klapalo, zkrátka ideál. Jedno jim ale ke štěstí chybělo - lesbický pár chtěl dítě. Šanci na vlastního potomka ženy našly na klinice v Londýně, kde jim byla lékaři navržena speciální metoda početí a těhotenství.

Klinika jim nabídla přivést na svět miminko díky metodě zvané sdílené mateřství. Během té lékaři umístí oplodněná vajíčka do jedné ženy, následně je vyjmou a umístí do její partnerky. V případě Jasmine a Francis se povedlo a Jasmine porodila chlapečka, kterého s manželkou pojmenovaly Otis.

Novopečené maminky jsou ze sdíleného mateřství nadšené. „Vždy jsme si byly blízké, ale to, co nám tohle těhotenství dalo, jsme nečekaly. Sblížilo to ještě víc nejen nás dvě, ale především nás to jako matky sblížilo s naším synem,“ popsala Donna, která si pochvaluje, že díky této metodě mají obě matky k synovi stejně blízko.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy