Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sci-fi, nebo realita? Pražské metro má jezdit bez řidiče a rovnou do Středočeského kraje

Zdroj: novemetro.cz
+ Další 2 fotografie
Pořád v plánu je nová trasa metra D, s níž přicházejí další a další nápady. Nová trasa by totiž mohla končit až ve Středočeském kraji, konkrétně by vedla do Jesenice. Hovoří se také o prodloužení metra C. V budoucnu by prý dokonce neměl být potřeba řidič.

O dalších inovacích se uvažuje v plánu stavby trasy D. Čtvrtá linka pražského metra by mohla končit až v Jesenici. Od Depa Písnice, poslední zastávky trasy D, je to totiž už jen pět kilometrů vzdušnou čarou.

V úvahu přichází i to, že by vlaky jezdily bez řidiče kromě plánovaného déčka i na dalších trasách. „Déčko bude moci pokračovat i na jih do Jesenice a Vestce ať už po povrchu – což by bylo snadné a za menší peníze, nebo tunelem pod Jesenicí, kde je hustá zástavba rodinných domků,“ řekl pro Dnes ředitel Metroprojektu, David Krása.

Výběrové řízení na firmu, která začne s průzkumem v místě budoucí stanice Olbrachtova pro stanici D právě teď probíhá. Trasa by měla vést ze stanice Náměstí Míru do stanice Depo Písnice. Měla by být otevřena v roce 2028.

Související články

Další články