Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Schwarzenbergova ramlice na pohřbu chyběla, manželka knížete si to nepřála. Zdrcená Vopěnková nešetřila kritikou

Jana Vopěnková: Nebyla pozvána na pohřeb, na Hrad se i tak vydá
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Herminapress.cz/Jiří Masojídek/Pavel Dvořák
+ Dalších 10 fotografií
pohřeb

Jana Vopěnková na poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem nedorazila. Někdejší milenka zesnulého knížete totiž od rodiny neobdržela pozvánku. Jak přiznala deníku Blesk, vzala to velmi osobně a navzdory tomu, že si to pozůstalí nepřáli, na Hrad se chystá. 

Ačkoli by ji mnozí čekali v předních řadách, nakonec nedorazila. Jana Vopěnková, přezdívaná ramlice, je někdejší milenka zesnulého Karla Schwarzenberga, ovšem na smutečním obřadu byste ji hledali marně. Od pozůstalé rodiny neobdržela pozvánku. Jak říkala pro deník Blesk, na Hrad se stejně chystá.


Ke knížeti měla svého času velmi blízko, a tudíž i pro ni je sobotní den velmi emočně náročný. „Dívám se na přímý přenos. A potom později tam chci zajít, zapálit svíčku a rozloučit se, byl to člověk, kterého jsem obdivovala za to, jaký měl charakter, jak se ke mně vždycky choval, je to pro mě moc těžký," přiznala.

Jana Vopěnková cítí velké zklamání

Fakt, že ji rodina na poslední rozloučení nepozvala, si bere velmi osobně. „No, to mě taky dost trápí. Nechápu proč… Já jsem přece nic špatného neudělala. Já si myslím, že jsem tam taky měla být," říká. Podle svého názoru by měla být přímo v katedrále, protože si to bezesporu zasloužila. "Karel mi pomohl. Měla jsem prostě právo tam být," dodala rázně.


Odchod jejího bývalého milence pro ni byl velmi nečekaný, ještě před nedávnou dobou spolu byli v kontaktu a plánovali společný oběd. "Během posledního rozhovoru, když jsme si volali, mi říkal, že už se cítí líp. Zněl úplně vesele, jako že už je plný síly. Slíbili jsme si, že se uvidíme, že si dáme oběd v Národní kavárně, kam rád chodil. A že prostě pokecáme," vysvětluje.

Vdova se chtěla vyhnout nepříjemnému setkání

Na smuteční obřad na Pražském hradě dorazila řada známých osobností ze světa politiky i showbyznysu. Jak zachytili fotografové eXtra.cz, vdova Therese byla vskutku zdrcena a chtěla se tak pravděpodobně vyhnout pro ni nepříjemné situaci. Katedrála, která má přibližně tisíc míst k sezení, byla přístupná jen pro držitele pozvánky od Schwarzenbergovy rodiny.


Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy