Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Schválili ji za pět minut dvanáct: Věra Jourová má být podruhé eurokomisařkou

Zdroj: Profimedia.cz
Nominace
Doslova za pět minut dvanáct získala Věra Jourová (55) nominaci do Evropské komise. Vláda její jméno odklepla na pondělním zasedání, jen pár hodin před nejzazším termínem. Od listopadu 2014 zastávala post komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví. Premiér Andrej Babiš (64) doufá, že v novém složení se pro Jourovou najde silnější resort.

Na tiskové konferenci Věra Jourová (55) potvrdila, že česká vláda schválila její nominaci do Evropské komise. Jestliže se zalíbí navržené předsedkyni Ursule von der Leyen (60), stane se eurokomisařkou už podruhé.

Jourová od listopadu 2014 řídila portfolio spravedlnosti, ochrany spotřebitelů a otázek rovnosti pohlaví. Premiér Andrej Babiš (64) už dřív několikrát vyjádřil přesvědčení, že v novém složení Evropské komise by česká komisařka měla dostat významnější resort.

Vláda musela jméno Jourové odklepnout nejpozději do 26. srpna, učinila tak doslova za pět minut dvanáct. Během září čeká všechny kandidáty tzv. grilování v Evropském parlamentu, mezi 22. a 24. říjnem se pak bude hlasovat o celé nové Evropské komisi.

Související články

Další články