Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Schváleno poslanci: Budou už jen elektronické dálniční známky, zdražovat se ale nebudou

přijde změna
Od roku 2021 se budou využívat pouze elektronické dálniční známky. Schválili to poslanci a zároveň odmítli návrh o zvýšení ceny dálniční známky, s kterým přišel poslanec Martin Kolovratník (ANO).

Poslanci odsouhlasili, že od roku 2021 budou elektronické dálniční známky. Poplatky za dálniční kupony se budou uhrazovat pouze elektronicky za pomoci internetu nebo mobilní aplikace. Kontroly bude také elektronická. Platby budou vázány na registrační značku vozidla, což zaznamená informační systém Státního fondu dopravní infrastruktury. Papírové kupony tedy úplně zmizí.

Hlasovalo se i o návrhu poslance Martina Kolovratníka, který přišel s nápadem, že by se roční dálniční známka zdražila z 1500 na 2000 korun. To ale úspěch u poslanců nesklidilo. Ještě před hlasováním vyjádřil zásadní nesouhlas ministr dopravy Vladimír Kremlík. A tak návrh o zdražení získal pouze jeden hlas. Ovšem nebyl to hlas Kolovratníka, protože ten byl z jednání omluven. Hlas mu věnoval jeho kolega Petr Vrána. Zákon bude nyní posuzovat Senát.

Mohlo by vás zajímat

Další články