Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Schůzka u prezidenta Zemana nic neřeší: Ve hře je odchod ČSSD z vlády

+ Další 2 fotografie
aktualizováno
AKTUALIZUJEME: Prezident Miloš Zeman ukončil schůzku s premiérem ČR Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Zeman dosud nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka. A nestalo se tak ani v úterý. Jan Hamáček svolává předsednictvo ČSSD, ve hře je odchod sociálních demokratů z vlády. Dne 12. července by měla proběhnout další schůzka mezi Babišem, Zemanem a Hamáčkem.

Ústava říká, že prezident demisi ministra má přijmout. Ale není stanovena lhůta, do kdy se tak má stát. A na to Zeman (74) hraje a Babiše i Hamáčka dál napíná.

Ministr kultury Antonín Staněk demisi již podal. Na jeho místo by měl přijít Michal Šmarda. Jenže čeká se, kdy výměnu ministrů posvětí Zeman. Po úterní schůzce k přijetí demise nedošlo. Prezident Zeman Staňkovu demisi ani dnes nepřijal. A nezdá se, že by tak učinil v příštích dnech. Dne 12. července by měla proběhnout další schůzka mezi Babišem, Zemanem a Hamáčkem. Babiš věří, že 12. 7. se podaří najít řešení.

Odejde ČSSD z vlády?

Šéf ČSSD Jan Hamáček svolává mimořádné jednání předsednictva strany, ve hře je odchod ČSSD z vlády. Jsou dovolené, ale Hamáček chce se straníky jednat co nejdříve.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že je připraven jednat i o rozpuštění Sněmovny, když sociální demokracie odejde z vlády. Babiš v minulosti uvedl, že vládnout s SPD nechce. Ve hře tak stále jsou i předčasné volby. Ale k nim je ještě velmi dlouhá cesta.

Mohlo by vás zajímat

Další články