Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

SCHŮZKA ROKU: Andrej Babiš se setkal s Donaldem Trumpem! Takhle proběhla

+ Dalších 72 fotografií
USA
Americký prezident Donald Trump (72) přijal ve čtvrtek v Bílém domě českého premiéra Andreje Babiše (64). Ten je pro něj podle politologů větším partnerem než Miloš Zeman (74). Schůzka začala ve tři čtvrtě na osm našeho času a trvala přesně 77 minut. Jejím tématem byly zejména obchodní vztahy Česka s USA.

Pro českou zahraniční politiku je to událost roku. Předseda vlády Andrej Babiš (64) se ve čtvrtek setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem (72), aby spolu probrali zejména stav ekonomických vztahů USA a Česka.

Trump s Babišem se ale zaměřili i na obrannou politiku. Americký prezident dlouhodobě apeluje na evropské členské státy NATO, aby dávaly víc peněz na obranu.

Čtyřicetiminutové schůzky se zúčastnily i Monika Babišová (44) s Melanií Trump (48), které měly předtím oddělený program a strávily spolu téměř celý den.

„Je to velký den pro celou Českou republiku a určitě i pro mě. Jo, přiznal jsem médiím, že jsem trochu nervózní. Ale kdo by nebyl. Skoro po osmi letech má český premiér šanci mluvit s americkým prezidentem v Bílém domě a já toho chci využít,“ nechal se na Facebooku slyšet Babiš, který se chce s Trumpem sblížit i v osobní rovině.

Amerického prezidenta Babiš obdaroval legendární pistolí CZ 75 vyrobenou v České zbrojovce Uherský Brod, jejíž fotku najdete v galerii. Trump ji dostal v dřevěném pouzdře s podobiznou prvního československého prezidenta T.G. Masaryka. Ve čtvrtek si totiž připomínáme výročí jeho narození.

Do Oválné pracovny se za Česko naposledy dostal premiér Petr Nečas (54). Tehdejší prezident Barack Obama (57) ho přijal v roce 2011.

Mohlo by vás zajímat

Další články