Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Schůze u prezidenta v Lánech se nevyplatila: Případ řeší hygienici a mohou padat pokuty

Schůze u prezidenta v Lánech se nevyplatila: Případ řeší hygienici a mohou padat pokuty
Zdroj: archiv Jiří Ovčáček
+ Další fotografie
Schůze v Lánech
Minulý týden v sobotu se u prezidenta Miloše Zemana sešel jeho poradní tým. Všichni zasedli u jednoho stolu v Lánech. Na fotografii můžeme vidět, že se podávalo občerstvení. Zúčastnění schytali za schůzi ohromnou kritiku. Případem se nyní zabývá krajská hygienická stanice a mohou padat i pokuty.

V sobotu se v Lánech u prezidenta Miloše Zemana konala schůze, na které se sešel jeho celý poradní tým. Přítomen byl například Jan Hamáček či policejní prezident Jan Švejdar. O společné schůzi informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

Hned poté, co na sociální síti přidal fotku ze schůze, ihned se strhla lavina negativních reakcí. Ačkoli všichni byli v roušce, na stole bylo jídlo a nabízela se otázka, jak konzumovali. Prezident v rozhovoru pro Blesk zmínil, že se podávalo jen drobné občerstvení, které mohli konzumovat ladným prostrčením pod rouškou.

Policejní prezident Jan Švejdar, který měl na fotce roušku s nápisem "Policie", poskytl rozhovor pro Český rozhlas, ve kterém zmínil, že se případem zabývá krajská hygienická stanice. "Samozřejmě že to tak může být chápáno, ten okamžik nebyl úplně šťastný, v současné době celé to jednání je předmětem jednání správního orgánu krajské hygienické stanice. Já si počkám na závěr," řekl.

Švejdar také přiznal, že účastníci mohou za jednání v Lánech dostat pokuty. To je nyní v rukou hygieniků. Podívejte se do fotogalerie, jak to na schůzi vypadalo.

Související články

Další články