Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Schumi a jeho osudová sjezdovka: Vydal se mimo ni a doplatil na to, ostré kameny jsou na každém kroku

Schumi a jeho osudová sjezdovka: Vydal se mimo ni a doplatil na to, ostré kameny jsou na každém kroku
Zdroj: koláž archiv

Oči fanoušků celého sportovního světa se poslední dva dny upírají na jedno místo - francouzský Grenoble, kde leží v nemocnici ve velmi vážném stavu Michael Schumacher (44), ale nemá příliš dobré zprávy. Dopoledne byla svolána tisková konference a anesteziolog Jean-Francois Payen volil slova až příliš opatrně. "Počítáme hodinu po hodině," cituje jej server CNN, "je ve velmi vážném stavu a nemůžeme nyní předvídat, jaká bude budoucnost, je na to příliš brzy."

Schumacher leží v kómatu a slova doktorů bez větší naděje budí obavy hlavně v Německu, zranění slavného sportovce nenechalo chladnou ani kancléřku Merkelovou, která se vyjádřila, že je "šokována spolu s miliony spoluobčanů."

Michael Schumacher se zranil na sjezdovce ve středisku Méribel, když jezdil mimo trať, kde ze sněhu ční ostré kameny a skalky. Svědek události popsal, že dopad na kámen musel být velmi silný, ihned po nárazu ztratil Schumi vědomí. V nemocnici bojovali o jeho život doktoři celou noc a podstoupil operaci, další prozatím není v plánu. Pilot F1 měl krvácení do mozku a mozkové zhmožděniny. Podle prozatímní diagnózy jsou mozková zranění vážná.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy