Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Schůdek po schůdku k moci: Podzimková předvede, jak se dostat z kantýny do premiérovy postele

V hlavních rolích seriálu Sedm schodů k moci se objeví Eva Podzimková a Jiří Vyorálek.
Zdroj: se souhlasem Tv Prima
+ Další 4 fotografie
NOVÝ SERIÁL

Na obrazovky míří původní seriál z politického prostředí Sedm schodů k moci. Osmidílná fiktivní série vypráví příběh mladé dívky Anny, která miluje luxus, vlivné muže a moc. Díky svému kouzlu se postupně, schůdek po schůdku, dostane ze sněmovní kantýny až do nejvyšších politických pater a do postele ministra Vichra. V hlavních rolích excelují Eva Podzimková (31) a Jiří Vyorálek (48). Ambiciózní projekt při svém startu nabídne nová streamovací služba Prima+.

Televize Prima přichází s původním seriálem Sedm schodů k moci, který je volně inspirovaný českým politickým prostředím po roce 2000. Hlavní hrdinkou bude venkovská servírka Anna Malá, která ukáže, jak se ze sněmovní kantýny dostat až do ložnice ministra kultury, a její motivací je pochopitelně vliv, nikoli čistá láska, ministrův sex appeal nebo sexy mozek.

Podzimková: Annu musím obhajovat i sama před sebou

"Anička Malá je velmi schopná žena, která se umí otáčet a zorientovat v každém prostředí. Na vesnici, kde začíná, i v prostředí politickém, kde (ne)slavně končí. Po několika zklamáních a životních fackách zjistila, že v některých situacích není na místě brát ohledy na ostatní, ale je důležité kopat sama za sebe. Někdy, pravda, i dost nečistě. Zpočátku se snaží přežít, později je motivovaná touhou po moci. Musím se jí však zastat, když ji hraju. Musím ji obhájit před divákem i sama před sebou, přestože bych na jejím místě jednala pochopitelně úplně jinak," popsala svou postavu pro eXtra.cz představitelka Anny herečka Eva Podzimková (31), která tuto roli považuje za svou dosud největší hereckou příležitost.

Natáčení pro ni bylo o to náročnější, že doma měla ani ne roční dcerku Lotu. "Zpočátku to byl trošku náraz do dosavadního rodinného života. Bylo potřeba nastolit přísnější logistiku, ale podařilo se to i díky tomu, že mám opravdu skvělé zázemí," prozradila Podzimková s tím, že kdyby šlo o delší projekt, nabídku by odřekla.

Vyorálek: Také jsem prožil chlapské zbláznění

Ministra, který se nechá okouzlit mladou servírkou, si zahrál herec Jiří Vyorálek (48). "Je to velké a v historii nevyčerpané téma. V úvodu seriálu je moje postava Tomáše Vichra ministrem kultury, později se stává premiérem a nakonec psancem. Je to příběh chlapa, který se zblázní do ženy a pro ten vztah obětuje všechno," uvedl herec, co jej na seriálu zaujalo, a dodal s pobavením, že má pro svou postavu pochopení: "Také jsem prožil chlapské zbláznění. Nějaké styčné společné momenty s postavou Vichra tam jsou, ale moc bych to nerozváděl."

Inspirace českou politickou scénou

Autorem námětu a scénáře je publicista Josef Klíma (71), který na něm začal pracoval již před pěti lety. Využil přitom své letité znalosti politického prostředí, politických kauz a různých cest k moci. "Zaujal mě motiv toho, jak se lze do vysoké politiky dostat přes vztahové záležitosti. Známe takové příběhy z historie, ale v Česku se politici k moci dostávají spíše přes zákulisní dohody. Napadlo mě proto toto téma, staré jak lidstvo samo, zasadit do prostředí české politické scény dnešní doby. Nechtěl jsem sledovat kariéru nikoho konkrétního, v hlavní hrdince je obsažen fiktivní příběh ženy, která se z nejnižšího stupně společenského žebříčku dokázala dostat na jeho vrchol díky navazování různých vztahů," popsal svůj motiv.

V dalších rolích se objeví například Tomáš Měcháček jako lobbista Martin, Veronika Žilková coby vedoucí kantýny nebo držitelka Českého lva Pavla Gajdošíková jako Annina kamarádka Hanka. V roli bulvárního novináře a Anniny pravé ruky Ivana Krčky, jenž by měl vnitřními promluvami rámovat každý díl, se objeví Pavel Batěk. Režie se ujal Jiří Chlumský a Martin Kopp.

Nová streamovací služba Prima+

Příběh plný zvratů bude dostupný od 8. února 2023 na Prima+. To je nová česká streamovací služba pro celou rodinu, která bude přinášet i exkluzivní obsah pod hlavičkou Prima+ Originals. Stavět chce na flexibilním předplatném, což znamená, že bude možné ji sledovat i zdarma, ovšem s reklamou. Přinášet bude předpremiéry až 7 dní před jejich uvedením v televizi, koprodukční filmy a živá vysílání skupiny Prima.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy