V roce 1995 měl Wu 21 let a dostal se do konfliktu s gangem. Podle rodičů ho to tak poznamenalo, že se začal chovat divně. Později mu byla diagnostikována schizofrenie, ale rodiče byli velmi chudí, a tak na jeho léčbu neměli peníze.

Wu začal všechny kolem napadat a hrozit jim smrtí. Všichni z něj prý měli strach a nikdo netušil, čeho je mladý muž schopný. V tu chvíli je nenapadlo nic lepšího než vlastního syna přivázat řetězy do temného sklepa.

Rodiče drželi svého schizofrenního syna zavřeného v temné místnosti bez oken a krmili ho jenom prostřednictvím plastových lahví. Když mu totiž přinesli misku nebo skleničku, rozbil je.

Nakonec se o věznění jejich syna dozvěděli sousedé a okamžitě zavolali policii. Když si pro něj přijeli lékaři, choval se jako divoké zvíře a bál se jich. Být zavřený 21 let ve tmě úplně sám a přivázaný řetězem člověku na psychice nepřidá.

Wu má dnes 42 let, a když ho vysvobodili, byl hubený a ve velmi vážném psychickém stavu. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde se mu pokusí pomoct a poskytnout mu důstojné místo na život.